Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.03.13, 22:19   #80
Dream
Üye

Dream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1
Ettiği Teşekkür: 196
Aldığı Teşekkür: 560
Rep Derecesi : Dream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Eglenceli
Standart Cevap: Toplumun parmaklarıyla gösterdiği kavram: Eşcinsellik

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Banemin Mesajı göster
Genellemelerindeki vurguyu ben de beğenmedim...

Eğer konuyu iyi okuyup süzdüyseniz bu forumda en azından bu tür bir genelleme kullanırken daha seçici davranmanızı ve bunu, "toplumumuz" olarak üstüne basarak belirtmenizi daha uygun bulurdum.

Özetle parmağınızı sallaya sallaya bizi suçlar gibi yazmışsınız ve bunu kabul etmiyorum forumun bir üyesi olarak...

Sizinle aynı doğrultuda yazan Özgürlük arkadaşımıza karşı tutumumuz ve verdiğimiz cevaplar sanırım sizin için bir kıstas teşkil etmeliydi.

Neyse. Sonuç itibariyle içinizde bulunduğunuz durum ve cinsel tercihiniz konusunda yeterince bilgiye sahibiz ve bu konuda daha anlayışlı bir toplum olabilseydik keşke. Ama her şeyde olduğu gibi bu konuyu değerlendirirken de çok yüzeysel davranıyoruz ve anlamadan, dinlemeden en kolayını seçip insanları yaftalıyoruz...

Umarım bir gün herkesin herkesi anlayabileceği bir seviyeye erişiriz toplum olarak.
Hayatımda yaşadığım zorlukları kıyaslayınca söyledikleriniz benim için çok önemsiz kalıyor. Evet forumdaki her yorumu da okudum. Bazı yorumlardan ve anketin durumundan sonuç zaten açık değil mi?
Benim yaptığım genellemeler kişiseldi. Bu da bir dipnot olarak kalsın.

Başlıktaki her postu aynı anda okuduğum için özellikle agresif olanlar ya da kısa ca homofobik olanlar diyeyim o an için ağır bastığı için bende biraz agresif yaklaştım başlığa. Çok önemi de yok ben kendimi açıkça belirtebildiğimi düşünüyorum.
Ben muhafazakar aileme,çevremdeki sevdiklerime bu durumu kabul ettirebildiysem açıkçası diğer kişilerin tutumunu çok önemsediğimi söyleyemeyeceğim. Ben sadece eşcinsel diğer arkadaşlar adına bu başlıkta bir kaç şey karalamak istedim. Evet hastalıktır diyen bir kişi bile bilemiyorum ya da değil diyebilirse ne mutlu bana.

O evet diyen arkadaşlara da bir kaç kelime daha etmek istiyorum.
Hayat gerçekten kısa bazı şeylere saygı duymak gerekmez mi?

Toplum içinde öpüşme konusu geçmiş konuşmalarda. Eğer heteroseksüel bir çift toplum içinde öpüşebiliyor ise bende öpüşebilirim. Ahlak konularında olayı kimliklerle sınırlamayalım lütfen. Yaşamak benim de hakkım. Ben inançlı bir insanım. Rabbim beni böyle yaratmış. Ne yapabilirim ki?

Bazı şeyleri anlamanız bir çoğunuz için zor biliyorum fakat biraz daha ılımlı yaklaşmayı deneyebilirsiniz en azından. Bu ülke nefret cinayetleri konusunda son derece kötü bir yerde.
Bir de transeksüeller için konuşulan konular da pek hoş değil. Bir video var. Bulabilirsem ekleyeceğim. Onlar iş bulmak istiyorlar fakat bulabiliyorlar mı? Neden öyle bir yapıyorlar? Bu soruların cevabını çok rahat öğrenebileceğiniz gerçek bir video.

Okuduğunuz için teşekkürler.