Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.03.13, 23:17   #86
Ozgurluk
Üye

Ozgurluk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 5
Ettiği Teşekkür: 167
Aldığı Teşekkür: 602
Rep Derecesi : Ozgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Toplumun Parmaklarıyla Gösterdiği Kavram: Eşcinsellik

O kadar saldiriya ugruyor, o kadar hakarete maruz kaliyoruz ki; bu sebeple biraz agresif tutumlar sergileyebiliyoruz. Direk gergin bir savunma moduna gecebiliyoruz. Aslinda Dream de cok agresif bir tutum sergilememis, en azindan soyle google uzerinden bizim hakkimizda yazilanlarla ilgili ufak bir arastirma yapsaniz gozlerinizle gorursunuz. Cok ufak yaslarda cok uzulurdum biri bir escinsele birsey dediginde. Ama yillar olgunlastiriyor, inanin bir sure sonra kim ne derse desin sadece gulumsuyorsunuz ve yukari havale ediyorsunuz. Cunku oyle agza alinmayacak kufurler ki bunlar, tahmin edemezsiniz.

Ayrica hala bir tercih sozcugu kullaniliyor. Defalarca tekrar ettim, bu bir tercih degildir. Ne Dream tercih etti, ne ben, ne de diger arkadaslarimiz. Keske bir tercih hakkimiz olsaydi ...

M.Özen isimli arkadasim;

Bugun araya mesafe koyarsiniz. Saygi duyarim. Kimse kimseyi sevmek zorunda degildir elbette. Ancak mesafe koyarim dediginiz insanlardan biri simdiye kadar size sifa vermis ya da verecek bir hekim bile olabilir. Hatta su anda bu yazismalari yapmamizi saglayan bilgisayarin mucidi dahi bir escinseldir Bunu da hesaba katin lutfen. Veya yarin birgun cocugunuzun 'Ben escinselim ve bunu degistiremiyorum' dediginde hissedeceginiz duyguyu dusunmenizi isterim. Bu imkansız bir sey degildir. Benim de ne annemde, ne de babamda boyle bir yonelim yok. Ama ben boyleyim ? Cocugunuzla araniza mesafe koyar misiniz ? Yoksa onu oldurur musunuz ? Cok dikkatli konusmak ve suzmek gerekiyor. Bu tahmin edemeyeceginiz kadar hassas bir konudur. Ve birgun sizin de hayatiniza bir sekilde dahil olabilir.

Bizler her gordugumuz insani cinsel obje olarak gormuyoruz, hayatimiz birinin omzundan tutup sonra da onunla cinsel iliski kurmak degil. Bizler, sizler gibi normal insanlariz. Ne bir artimiz var, ne de eksigimiz ... Ozeli olan, asik oldugu insan olan, arkadaslari olan ... Bir kadinla bir erkek arkadas olurken aman uzak olalim mi diyor ? Heteroseksuel cogunlukta kadinlar ve erkekler birbirinden kaciyor mu, cok kaba tabirle aman bana yanasir bu diyerek ?

Bugun benim kardesim bildigim, cok sevdigim erkek arkadaslarim var. Birlikte kaldigimiz, sabahlara kadar sohbet ettigimiz oluyor. Ancak bir defa bile o gozle bakmadim ve bakmam. Cunku ben sapik degilim, sadece escinselim. Mesela her escinsel de karsisina cikanla iliski yasamaz. Siz mesela her onunuze gelen erkek ya da kadinla birsey mi yasamak istiyorsunuz ? Hayir. E biz de istemiyoruz Ve buyuk cogunluk da boyledir. Hayati cinsellikten ibaret olan heteroseksuel insanlar da var, homoseksuel insanlar da ... Ama yonelimlere gore insanlari gruplandirmamiz hic dogru degil, lutfen bizlerden korkmayin, arkadaslik ederken ya da konusurken. Bizler herkes gibiyiz ve art niyetli, sapik insanlar degiliz. Uzak durmaniza, mesafe koymaniza gerek yok.

Dream;

Real abi gercekten iyi bir insan ve bizlerin halinden de gayet anlayan, saygili, anlayisli bir abimiz. Bir artniyeti yoktur. Yanlis anlamalarla birbirinizi kirmaniza hic gerek yok ...
Ozgurluk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Ozgurluk'in Mesajına Teşekkür Etti.