Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.03.13, 15:37   #11
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 532
Ettiği Teşekkür: 21549
Aldığı Teşekkür: 11270
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Kötümserler Daha Uzun Yaşıyor

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Muradyum Mesajı göster
Bu tez'in bilimselliğini bilmem ama,eşyanın da insanın da tabiatına aykırı..
Maaşın 5-10.cu günde erimiş,ev sahibi kira için Noterden ihtarname döşemiş,su-elektrik-telefon,borcundan kesilmiş,
Karın çocuklarını da alıp seni tek etmiş..
Mevcut iktidar,hayatın boyunca üzerinde tirediğin herşeyi çiğneyip geçmiş..
Sağlığın desen felaket..Etrafın karanlık...kötümserlikten bitmişsin.
Birileri karşına geçmiş:
İyisin yine,kereta uzun yaşayacaksın..

Ben senin bilimine de,raporuna da,sosyo-ekonomi'ne de..Enstitüne de..
Tutmayın beni...deli değilim...
Onlar hala,başlarını hafif sağa eğerken göz kırpıyorlar:iyisin iyi..
Mutluluk ve refah uğruna verilen uğraşlar, hayatı kaliteli hale getirmek ve yaşam standardı çıtasını daha yükseklerde tutma adına hayatı sağlığı tüketircesine yapılan uğraşların boş olduğu gibi bir durum çıkıyor karşımıza.

Kötümserliğin bedbinliğe, bedbinliğin tembelliğe, tembelliğin üretimden uzak kalmaya ve kişisel ve toplumsal olaylar karşısında duyarsız kalmaya neden olduğu biliniyor.. Böyle bir haleti ruhiye içinde olanlar, mutluluk ve huzuru yakalamış zararlı sıtresleri olabildiğince sıfırlamış insanlardan nasıl olurda uzun yaşarmış? Şaştım!