Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.03.13, 01:08   #100
Ozgurluk
Üye

Ozgurluk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 5
Ettiği Teşekkür: 167
Aldığı Teşekkür: 602
Rep Derecesi : Ozgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Toplumun Parmaklarıyla Gösterdiği Kavram: Eşcinsellik

Ben yine birseyler karalamak istiyorum. Bu cocuk ne cok konusuyor diyeceksiniz ama

1. Trans bireyler escinsel degildir. Icinde bulunduklari durum biz escinsellerden daha da zordur.

Is imkanı sunulmuyor. Bir eve temizlige dahi gidemiyorlar, insanlar korkuyor. Ve haklilar, TV'de saga sola falcata sallayan tipler olarak gosteriliyorlar. Medya cok belirleyicidir bu konularda.

Tek cikar yollari fuhus, ne yazik ki.

Ama sergilenen hareketler tekelinde bakarsak; her insan farklidir. Herkesi ayni kefeye koymayin.

Fuhus engellenmek isteniyorsa, oncelikle devletin bu insanlara guvence vermesi lazimdir. Asagilandiklari, hor goruldukleri, itildikleri surece onlar da savasmak zorundadir.

Cunku insanlar ac, maalesef. Ve onlarin durumunu birakin sizleri, gay bir birey olarak ben dahi anlayamam. Bir noktada tikaniriz. Onlarin meshur bir lafi var; bir transi ancak bir trans anlar.

2. Dream'in soylemek istediklerinde aslinda cok korkunc bir sey yok. Anlatmak istedigi ne biliyor musunuz, yurekten gelen duygulanimlar.

Soyle diyeyim, dile getiremesek de; homoseksuel olmayan sizler iki hemcinsinizi opusurken gordugunuzde ister istemez bir dudak bukmez misiniz ? Amaninnn olamaz diye Bu bizde de olabiliyor. Hani bir lezbiyene, bir erkekle opusmek korkunc geliyor. Midesi kaldirmiyor. Dream de bunu anlatmak istemis.

Yoksa kimse kimseyi igrenc gormez. Kimin haddine ? Kader arkadasim saniyorum bu noktada yanlis anlasildi. Tekrar okudugumda bunu farkettim mesajlasmalarda.

Ve surekli saldirilan bireyler olarak, azicik agresif olabiliyoruz. Bu baslik benim hayatimda bir donum noktasi oldu. Ya ilk defa insanlarla yonelimleri konusuyorum, sanal bile olsa ben benim, hani ben gay'im diyorum ve aktariyorum. Cok guzel birsey bu, ve sizler de dinliyorsunuz. Bu baslikta karsilikli anlayis icinde olmamiz lazim.

Ben sizden gelebilecek homofobik tepkileri tolere edebilmeliyim. Cunku insanlar bilmediginden korkar, normaldir. Benimle tanismadan once escinselligi tercih sananlariniz vardi belki de. Keyfi olarak hemcinslerimizden hoslandigimizi saniyordunuz. Ama artik bunun elimizde olmadigini ve neler istedigimizi, nasil iletisim kuran insanlar oldugumuzu bir nebze anladiniz. Sagolun da.

Ozetlemem gerekirse;

Bir defa geliyoruz bu hayata. Hepimiz insaniz. Bir insanin yureginde kotuluk varsa yonelimi ne olursa olsun, o insan zararlidir. Bir insanin yureginde iyilik varsa, yonelimi ne olursa olsun o insan faydalidir.

Ben escinselim. Bugun binlerce insana faydasi olan bir bireyim. O faydali oldugum minnettar insanlar benim yonelimimi bilmeden bana tesekkur ediyor. Benim o kismimla ilgilenmiyor bile.

Insanlari yonelimine gore degil, kisiligine gore kategorize edelim. Ama bir genelleme yapmadan edemeyecegim, ozellikle biz escinseller gercekten sevgi dolu insanlarizdir, yani genel olarak. Bu toplumda yasadiklarima ragmen insanlari sevebiliyorum en azindan.

Bu Dunya hepimizin ve hepiniz iyi ki varsiniz
Ozgurluk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Ozgurluk'in Mesajına Teşekkür Etti.