Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.03.13, 01:48   #102
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 987
Ettiği Teşekkür: 46022
Aldığı Teşekkür: 39593
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Toplumun Parmaklarıyla Gösterdiği Kavram: Eşcinsellik

@Ozgurluk

Yazdıklarını anlamaya ve seninle empati kurmaya çalışıyorum, ki bende zaten insanların seçtikleri ya da kendiliğinden öyle oldukları durumlara karşı bir önyargı yoktur. Son derece samimiyim açıkçası.

Gay olduğunu söylüyorsun. Okey! Mesela ben bu forumda bile; ki son derece çağdaş insanların olduğu bir forum, ama ben burda bile bir bayana cevap verirken başka, bir erkeğe cevap verirken daha başka yazıyorum. Bir yenlış kelime kullanırsam mesela...

Anlatabildim mi?

Yani toplumun verdiği, en azından kendimiz geliştirsek, feodal değerlerden yalıtsak bile açık bir durum var sonuçta... Buna ''toplumdaki cinsel roller'' diyelim mesela...

Siz gayler kendinizce hangi cinsdensiniz? Ha sakın ''biz en başta insanız'' diye cevap vermeyin. Kendinizi daha çok erkek mi, kadın mı olarak görüyorsunuz? Ya da, sizle konuşurken, tartışırken erkek yerine mi, bayan yerine mi konulmak istiyorsunuz? Buna da ''biz de insanız'' diye cevap vermeyin...

Daha açık nasıl sorabilirim bilmiyorum ama mesela kadınların da, erkeklerin de toplumda bir de cinsel rolleri var... Sizin ki ne; sizin cinsel rolünüz ne sizce?

Ve emin olun, 'gıcıklık' olsun diye sormuyorum. Sadece öğrenmek istiyorum ha elbette her gay de bu sorulara farklı cevaplar verebilir... Siz neler derdiniz mesela?

Ama samimiyetle!