Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.03.13, 01:07   #17
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1170
Mesajlar: 12,176
Ettiği Teşekkür: 50977
Aldığı Teşekkür: 44397
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: “Bizi Kurtaran O’dur, Ne Emrederse Yapacağız.”

Bir de bu konu ile ilgili olarak şunları yazmak istiyorum.

Bu dinci hormonlanmış bezelyeler Kurtuluş Savaşı ve Atatürk hakkında öyle şeyler diyorlar ki, adama mesela direk girişesin geliyo... ''Nasıl olsa anlamayacak, bari döv' gibi de tabi maksat o değil zaten.

Biliyosuz, Atatürk' ü küçüsemek için Kurtuluş Savaşı' ni imana, imamlara, evliyalara bile bağlayan deyyüsler var. Hep Atatürk' te bir hata bulurlar... Mesela bunlara göre Kurtuluş Savaşı' nın Sütçü İmam başlatmıştır, başörtülü bir kadına ermeni/fransız askerlerin saldırması üzerine... Sütçü İmam, kadının başörtüsünü çekenlere dersini vermiş falan... Kurtuluş Savaşı' da bunun üzerine patlamış ha!! Hani o Sütçü İmam' ın neden Kurtuluş Savaşı sürerken, ülke yabancıların işgali altındayken hala cephede olmadığını sormazlar bunlar... Neden o Sütçü İmam' ın bizim ninenerlimiz toplu tecavüzlere uğrarken ses etmediğini, direnmediğini, kurşun sıkmadığını da sormazlar... Hatta ''Ulan Sütçü; sen bir de imam olacaksın, neden ülken işgal edilirken ses çıkarmadın, kadınlarımız tecavüzlere uğrar ve katledilirken sustun da, neden o başörtüsü söz konusu olunca meydana çıktın?'' diye de sormazlar...

İlginçtir bu...

Ama Atatürk' de hep hata arayan, Kurtuluş Savaşı' nı küçümseyen bu yeşil bezelyelere sormak istiyorum:

Siz nerdeydiniz bre süper ''müslümanlar''? Ha siz yoktunuz da, o peşine secdeye yattığınız şeyleriniz, şıhlarınız, nurlarınız nerdeydi?

Neden hıçlarını bile kımıldatmadılar?

Neden savaşa bile katılmadılar?

Neden Osmanlı' dan aldıkları ''din adamları ve medrese öğrencikeri savaşa katılmaz'' ayrıcalığının arkasına sığındılar?

Siz hangi hakla savaş kaçkınları olarak Atatürk' e laf sömylersiniz bre gafiloğlugafiller?

Kurtuluş Savaşı' nı siz organize edip yönetecektiniz; bu vatanı siz kurtaracaktınız da Atatürk mü engel oldu; lanet olasıcalar?

Ama çoğunuz şeyhler, şıhlar olarak utanmadan işgalcilerle işbirliği de yaptınız ha!
__________________
zafere kadar devrim
Aristo Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti