Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.03.13, 02:15   #105
Ozgurluk
Üye

Ozgurluk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 5
Ettiği Teşekkür: 167
Aldığı Teşekkür: 602
Rep Derecesi : Ozgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerdeOzgurluk Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Toplumun Parmaklarıyla Gösterdiği Kavram: Eşcinsellik

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
@Ozgurluk

Yazdıklarını anlamaya ve seninle empati kurmaya çalışıyorum, ki bende zaten insanların seçtikleri ya da kendiliğinden öyle oldukları durumlara karşı bir önyargı yoktur. Son derece samimiyim açıkçası.

Gay olduğunu söylüyorsun. Okey! Mesela ben bu forumda bile; ki son derece çağdaş insanların olduğu bir forum, ama ben burda bile bir bayana cevap verirken başka, bir erkeğe cevap verirken daha başka yazıyorum. Bir yenlış kelime kullanırsam mesela...

Anlatabildim mi?

Yani toplumun verdiği, en azından kendimiz geliştirsek, feodal değerlerden yalıtsak bile açık bir durum var sonuçta... Buna ''toplumdaki cinsel roller'' diyelim mesela...

Siz gayler kendinizce hangi cinsdensiniz? Ha sakın ''biz en başta insanız'' diye cevap vermeyin. Kendinizi daha çok erkek mi, kadın mı olarak görüyorsunuz? Ya da, sizle konuşurken, tartışırken erkek yerine mi, bayan yerine mi konulmak istiyorsunuz? Buna da ''biz de insanız'' diye cevap vermeyin...

Daha açık nasıl sorabilirim bilmiyorum ama mesela kadınların da, erkeklerin de toplumda bir de cinsel rolleri var... Sizin ki ne; sizin cinsel rolünüz ne sizce?

Ve emin olun, 'gıcıklık' olsun diye sormuyorum. Sadece öğrenmek istiyorum ha elbette her gay de bu sorulara farklı cevaplar verebilir... Siz neler derdiniz mesela?

Ama samimiyetle!
Cok guzel bir soru, gayet guzel ve sorulmasini istedigim bir soru ...

Benim biyolojik olarak cinsiyetim erkek. Ben bir erkegim. Anatomik acidan, fizyolojik acidan, endokrinolojik acidan heteroseksuel erkeklerden hicbir farkim yok.

Ancak, ben homoseksuel bir erkegim. Mesela digeri heteroseksuel bir erkek. Obur arkadasimiz biseksuel bir erkek. Yani cinsel yonelimleri farkli olan, cinsiyetleri ayni olan insanlardan soz ediyoruz.

Sanirim sorunun yaniti buydu.

Peki benimle iletisim kurarken nasil olmali diyorsunuz;

Insanlar cesit cesittir Aristo. Biz gay'ler de aslinda temel anlamda baktigimizda iki cesidiz: Kimimiz feminen ve rahatlikla escinsel oldugunu anlayabileceginiz arkadaslar; kimimiz de feminen olmayan, toplumda alisilmis erkek modeline uyan tipler.

Cinsel roller diyorsunuz ... Ben cinsel rolumle ilgili burada konusmayi uygun gormuyorum. Ahlaki acidan da oyle. Yani heteroseksuel bir cifte hangi pozisyonda cinsel iliskiye girdiginizi anlatin demek gibi birsey olur. Ancak hem aktif, hem de pasif olunabilir ve bir escinsel ikisine yonelik de cinsel arzu rahatlikla hissedebilir. Adi ustunde; ESCINSEL. Ama ben sadece aktif olacagim ya da ben sadece pasif olacagim da diyebilir. Bu kisiden kisiye degisiyor.

Ancak aktifmis, pasifmis, cinsel iliskiymis; bunlar en son seyler. Herseyden onemlisi diger yarin oldugunu inandigin insani bulmaktir. Sadece sarilip uyumak bile en guzel hediyedir bir escinsel icin. Bizim hayatimiz cinsel iliskiler ve cinsel kimlikler uzerine kurulu degil reelde. Sadece boyle yansitiliyoruz.

Ben belli bir yastayim ve tek bir iliskim olmadi. Duygusal ya da cinsel. Cunku ben evli degilim, bekarim. Umarım birseyleri anlatabilmisimdir.

Kisisel olarak cevaplayacagim soruya gelince; ben bir erkegim. Benimle iletisim kurarken illa bir cinsiyete mensup olmam gerekiyorsa erkeklik cinsiyetine koyabilirsiniz. Benim bedenimle, cinsiyetimle, cinsiyetimin getirdigi sorumluluklarla bir derdim yok.

Eger olsaydi zaten trans birey olurdum.

Tatmin olunamayan, tam anlayamadiniz kisimlar olduysa yine cevaplarim.
Ozgurluk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Ozgurluk'in Mesajına Teşekkür Etti.