Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.03.13, 12:43   #122
Dream
Üye

Dream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1
Ettiği Teşekkür: 196
Aldığı Teşekkür: 560
Rep Derecesi : Dream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Eglenceli
Standart Cevap: Toplumun Parmaklarıyla Gösterdiği Kavram: Eşcinsellik

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
@Ozgurluk

Yazdıklarını anlamaya ve seninle empati kurmaya çalışıyorum, ki bende zaten insanların seçtikleri ya da kendiliğinden öyle oldukları durumlara karşı bir önyargı yoktur. Son derece samimiyim açıkçası.

Gay olduğunu söylüyorsun. Okey! Mesela ben bu forumda bile; ki son derece çağdaş insanların olduğu bir forum, ama ben burda bile bir bayana cevap verirken başka, bir erkeğe cevap verirken daha başka yazıyorum. Bir yenlış kelime kullanırsam mesela...

Anlatabildim mi?

Yani toplumun verdiği, en azından kendimiz geliştirsek, feodal değerlerden yalıtsak bile açık bir durum var sonuçta... Buna ''toplumdaki cinsel roller'' diyelim mesela...

Siz gayler kendinizce hangi cinsdensiniz? Ha sakın ''biz en başta insanız'' diye cevap vermeyin. Kendinizi daha çok erkek mi, kadın mı olarak görüyorsunuz? Ya da, sizle konuşurken, tartışırken erkek yerine mi, bayan yerine mi konulmak istiyorsunuz? Buna da ''biz de insanız'' diye cevap vermeyin...

Daha açık nasıl sorabilirim bilmiyorum ama mesela kadınların da, erkeklerin de toplumda bir de cinsel rolleri var... Sizin ki ne; sizin cinsel rolünüz ne sizce?

Ve emin olun, 'gıcıklık' olsun diye sormuyorum. Sadece öğrenmek istiyorum ha elbette her gay de bu sorulara farklı cevaplar verebilir... Siz neler derdiniz mesela?

Ama samimiyetle!
Eşcinselliğin ne olduğu konusunda bence biraz kafanız karışmış olabilir. Lezbiyen veya gey demek kendini farklı hissetmek demek değildir.Sağlıklı bir erkek bir erkekten hoşlanıyor bir kadın bir kadından hoşlanıyordur. Daha önce de demiştim işin özü bu kadar aslında. Herkesin kafasında bir algı vardır. Eşcinsel demek feminenliği yanında getirmez. Aynı şekilde lezbiyen ilişkilerde de maskülen tavırlar getirmez.
Ben bir eşcinsel olarak erkek olmaktan son derece memnunum ve kendi cinsimden hoşlanıyorum. Olay bu kadar basit. Ne kıyafet tarzımda ne de haraketlerimde bunları görmeniz mümkün değil.

Genel görece olarak feminen bir yapının geylere,maskülen tavırların lezbiyenlere indirgenmesi yanlıştır. Bunları böyle bilmemizin sebebi de maalesef o kişiler ellerinde olmayan tavırlardan dolayı kendini ifşa etmek durumunda kaldıklarından dolayı daha göz önünde olmalarından kaynaklanmaktadır.

Anlatmaya çalıştım ama umuyorum başarabilmişimdir.