Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.03.13, 18:43   #133
Cesur
Üye

Cesur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2
Ettiği Teşekkür: 67
Aldığı Teşekkür: 144
Rep Derecesi : Cesur Karimasını arttırmak için doğru yerdeCesur Karimasını arttırmak için doğru yerdeCesur Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Toplumun Parmaklarıyla Gösterdiği Kavram: Eşcinsellik

Sanırım yaşamadan yorum yapılmaması gereken bir durum. Eşcinsel olduğunu bildiğim birkaç tane arkadaşım olmuştu. Kendi hallerinde insanlardı ama bunlar hafiften depresif tipler oluyorlar. Toplum baskısı, saklanma gibi durumlardan dolayı herhalde. Okul yıllarında çok ciddi sözlü tacize ve alaylara maruz kalırlardı. Yorum yapmaz, öylece izlerdim. Savunmaya kalkarsan senin de öyle olduğunu zannedip adını çıkarabiliyorlar. O yaşlarda insanlar daha da acımasız oluyor sanırım.

Bazı ülkelerde bu insanlar evlenebiliyor ama Türkiye'de bu zor bir durum. Daha insanlar hala bunun hastalık ya da tercih olduğunu falan zannediyor. Bir de dinin egemenliğinin çokça hissedildiği bir toplumda yaşıyoruz. Dinlerin de bu durumlara yaklaşımı oldukça katı.

Eşcinsellere sorulduğunda, onlar da bu şekilde yaratıldık diyorlar. Eğer öyleyse ciddi bir çelişki var demektir.

Mesajlarda da bahsedildiği gibi 'EMPATİ' şart. Herkesin mutlu yaşadığı bir Dünya, en büyük hak bana göre. Kimsenin cinsel hayatı beni ilgilendirmez, ben yaptıklarına ve kattıklarına bakarım.