Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.03.13, 22:01   #11
Ekin
Moderator

Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1175
Ettiği Teşekkür: 30790
Aldığı Teşekkür: 40437
Rep Derecesi : Ekin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Kotu Cocuk
Standart Cevap: Gazetelerden kesilip foruma yapıştırılan yazılarda kodlar nasıl kald

Başbakan Erdoğan Bandırma’daki konuşmasında, medyanın, bu ülkeyi kimlerin
nasıl sömürdüğünü, nasıl hortumladığını yazmasını istedi.
Başbakan bu sözleriyle dikkatleri 2001’deki ekonomik krize çekmeye çalıştı.
Söylediği gibi o büyük krize giden süreçte, tüm birikimlerini hortumlanan bankalara
kaptıran tasarruf sahipleri banka şubelerine hücum etmiş, paralarını alamayınca
kendilerini benzinle yakanlar bile olmuştu.
On binlerce kepenk, bir daha açılmamak üzere inmiş, yüz binlerce eğitimli insanı-
mız işsiz kalmıştı.
Bir kuşağın geleceği, hatta hayalleri bile çalınmış, buna karşılık omuzlarına hayatları boyunca ödemek zorunda kalacakları ağır bir borç yüklenmişti.
Ülkeyi krize götüren sorumlular hakkında yazıp çizen, yolsuzlukları belgeleriyle
ekranlarda gösteren, dudak uçuklatacak vurgunları haber yapan gazetecilerin
başlarına gelmedik kalmamıştı.
Bu satırların yazarının adı, yakın tarihimizin en acımasız ölüm çetesine öldürülmek üzere havale edilmişti.
Hatırlamak bile istemediğimiz korkunç günlerdi onlar…
* * *
Başbakan Erdoğan şimdi kalkmış “Ey medya bu ülkeyi kimler, nasıl sömürdüler,
nasıl hortumladılar, bunları yazın!” diyor.
Yazdık, hem de ölüm tehlikelerini göze alarak yazdık!
Hortumcuları dünyanın öbür ucuna kaçmış olsalar bile bulduk, tüyü bitmemiş yetim hakkıyla oralarda krallar gibi yaşayanları görüntüledik, ekranlara getirdik!
Böylece ilk seçimde, ülkeyi yolsuzluk ekonomisiyle soyup soğana çevirenlerin
sandığa gömülmelerine katkı sağladık.
Halkın o günlerde “Bunlar Allah’tan korkanların partisi, hiç olmazsa yolsuzluk yapmazlar” dediği AKP’nin iktidar olmasına zemin hazırladık!
* * *
Peki sonra ne oldu?
Türkiye ekonomisi Kemal Derviş’in hazırladığı reçeteyle düzlüğe çıktı.
Bankalar sağlam bir yapıya kavuştu.
Ama gelen gideni arattı!
Baskı, korku, zindan, işten atılma, zulüm, yargısız infaz, iftira, halkın önünde azarlanma!..
Bunları ve Türkiye’nin gazeteciler için dünyanın en büyük cezaevi haline geldiği
gerçeğini bir kenara bırakıyorum.
Hatta kamu bankalarının Ankara’dan gelen bir telefonla, hiç teminat almadan bazı
yandaş şirketlere milyonlarca dolarlık ya da euroluk usulsüz kredi vermelerine de
değinmiyorum.

Sanırım oldu

Konu içinde yazıcıya yazdıracakmış gibi tıkladım ve çıkan pencereden kopyaladım Bende normal gözüküyor.

Ekin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Ekin'in Mesajına Teşekkür Etti.