Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.03.13, 07:06   #138
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2603
Ettiği Teşekkür: 161595
Aldığı Teşekkür: 177628
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Her katılımcı arkadaşın okumasını rica ediyorum...

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Evet Türkçe bizim kişiliğimizi bulduğumuz dildir. Anadilimiz. Elbette mümkün olduğunca mükemmel kullanmaya çalışacağız ama mesela bir laz fıkrası da bizim resmi lehçe ile zevk vermiyor ki.

Ama bazı konularda; mesela işte geyik, şaka, fıkra falan... Bu tür konularda belki biraz daha iltimaslı olmakta fayda var; yani fıkranın, geyiğin gerekli etkiyi yapması için.

Ne bileyim mesela forumun şaka, tantana falan içeren bölümlerinden birine bir şey yazıyoruz. TDK türkçesi ile yazınca da biraz garip kaçıyor bence.

Ama ciddiyet taşıyan ya da en azından mavra olmayan her bölümse mümkün olduğunca mükemmel bir Türkçe ile kendimizi ifade etmeliyiz.
O kadar da katı değiliz Aristo. Şimdiye kadar çoğu bölümlere girip çıktığını, siteyi sadece top 15 denilen meretten takip etmediğini biliyorum.

Elbette herşey yerine göre olmalı. Yerine göre de olduğunu sanıyorum.

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.