Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.03.13, 10:36   #3
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21781
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Dönemlere Adlarını Yazdırmış Yabancıların Türkler Hakkındaki Sözleri

Elinize sağlık sn Gülbade.

Türk deyince dünkü bu günkü bir ırk'tan söz edilemez. İnsanların yaratılış fıtratından kaynaklanan bir takım müspet hasletlerinin yanında antipatik alışkanlıkları olduğuda bir gerçektir. Irk'lara has özellik ise yaratılış fıtratından öte kazanılmış olan karekter, karekter topluluklarının meydana getirdiği milletler sahip oldukları bu değerleri bünyelerinde homojen haline getirdiklerinde topluluk olarak diğer ırk'lardan ayrılırlar. İşte Türk Irk'ı da bunlardan biridir.

Tarihe mal olmuş şahsiyetlerin Türk ırk'ı hakkında söyledikleri müspet şeyler insana kıvanç verir ve fakat hep müspet şeylerde söylenmez ara sıra Türk Irk'ı ve milleti hakkında ön yargılı ve antipatik duygular içinde olup anti müspet söylemler içinde olanlarıda vardır.

Yukardaki yazının hemen başlığında bir namus kavramından söz edilmektedir. Namus sadece cinselliğe matuf, cinsel organlara indirgenerek tarif edilirse yanılgıya düşeriz tıpkı Dinci olanların Namus ve Ahlak kavramında yanılgıya düştükleri gibi.

Bize göre kadın ve erkek için değişmeden Namus ve Ahlak kavramı beyinde başlar beyinde biter. Bu kavram iyi yetişmiş tüm Irk'ların yanında Türk Irk'ı içinde geçerli olandır. Bazıları özellikle dincilerin anladığı; örtünmede başlar cinsel organda biter.

Yeniden elinize emeğinize sağlık sn Gülbade.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.