Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.03.13, 19:42   #2
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2603
Ettiği Teşekkür: 161546
Aldığı Teşekkür: 177619
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: CadII'ca Karalamalar...

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi CadII Mesajı göster
SANSÜR

İstenmeyeni yok etme. Şarttır bazı durumlarda. Televizyonlarda, genele açık yayınlarda, küfürlü konuşamazsınız, ya da kanlı, parçalanmış insan ya da hayvan görüntüleri veremezsiniz. Ya da genelin düşünce sistemine taban tabana zıt düşüncelerin, katı bir üslupla dile getirilmesini sansürleyebilirsiniz. Toplumun ruh sağlığını bozar çünkü bunlar.

Ancak, sırf siz beğenmediniz, diye de sansür uygulayamazsınız. Eğer uygularsanız, o çok eleştirdiklerimizden bir farkınız kalmaz. Bu, çok zor olabilir kimi için. Aslında çoğunluk için zordur. Belki kendinizle mücadele etmeyi gerektirir. Ancak bunu başarabilenler özeldirler. Egosundan kurtulabilenler, yukarıdan bakabilenler, görmeye, duymaya, okumaya tahammülü olabilenler...

Duyuşsal ve bilişsel açıdan gelişmek, büyümek istiyorsak eğer, hepimizin bazı şeyleri gözden geçirmesi gerekir. Yoksa, nereye kadar...
Cadıı, bu yazdıkların ortaya yazılmış karalamalar değil. Bizzat bizim yönetim anlayışımıza..

Senin yerinde olsaydım, kaçak göçek değil, mertçe yazardım..

Bilinmeyen, bilmediğin konularda ahkam kesilmesi ne kadar doğru?

Bak ben karalamıyorum, direkt yazıyorum.

* * *

Burada kurallar var. Söz konusu kurallara en başta biz uyuyoruz.. Herkes de uymak zorunda. İşine gelen durur, işine gelmeyen binlerce diğer sitelerde yerini alır.. Siteye her yeni üye olan kişi, kuralları okuyup, kabul etmiş sayılır.

İstenilen de çok birşey yok. İlkokul 1.sınıfta öğretilenleri istiyoruz. Cümleler büyük harf ile başlar, nokta ile son bulur. Noktadan sonra bir ara verilerek diğer cümleye başlanır.

Bu basit yazım kurallarını unutanlara hatırlatmayıp ne yapacacağız? Burada mimik yok, ses tonu yok. Anlaşabileceğiz tek usül kalıyor o da yazılarımız..

Burada ego nerede hani?

Çok net yazıyorum. Burada şimdiye kadar hiçbir kimseye eğilmedik, bükülmedik. Bu saatten sonra da ne eğiliriz, ne bükülürüz...

Bu kadar net ve açık..

Bir kaşık suda fırtına koparmaya çalışmayalım lütfen..

* * *

Yazının başlığına daha değinmedim.. İcap ederse ona da değinirim.. Burada yaptığımız her uygulamanın arkasındayız...!

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.