Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.03.13, 23:48   #22
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39539
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Yönetimi Eleştiri..

Alıntı:
Yönetim biçimimizden rahatsız olan arkadaş yok mu yahu?
Mesela Türkçe konusunda...

Herkes aynı eğitime sahip değil. Bu memleketi yönetenlerin el yazıları, cümle kurmaları, noktalama işaretlerini kullanmaları... Bunların bile en temel dil bilgisi kurallarını bilmediklerini biliyoruz ki hepsi güya yüksek okul mezunu.

Mesela buraya yeni üye olan, kendini konuşurken son derece iyi ifade eden biri belki yazarak kendini aynı şekilde ifade edemiyor olabilir... Küçük harf, büyük harf, noktalama işaretlerinin nerede kullanılacağını da bilmiyor olabilir... hatta bazıları var entellektüel kapasiteleri son derece yüksek olmakla birlikte forumlarda hiç büyük har kullanmazlar... Burası doğası gereği biraz da eğitim alanı.

Madem elelşitreceğim, o zaman Türkçe konusunda biraz daha yumuşak olsanız mesela?Elbette herkes dil bilgisine sahip olsun, imla kurallarına uysun da; bu konuda yeterliliği olmayan bazı arkadaşlar ''burda ben onlar gibi Türkçe yazamıyorum, burda beni kesin hor görüp,i alay ediyorlardır'' hissine kapılmasın.

Ha kimsenin tepesine ''bu nasıl Türkçe nan'' diye çullandığınız yok, onu da gördüm.
Bence bu konu biraz yavaş yavaş, alıştıra alıştıra olmalı... Bazı kişiler maalesef Türkçeyi gerektiği gibi kullanamıyor hatta bazıları disleksi mi derler ne, o hastalıktan da muzdarip olabilirler mesela...

Bence bu konuda biraz daha yumuşak olsanız daha iyi olacak...

Zaten bir süre sonra insanlar başkalarına bakarak kendi Türkçelerini de geliştiriyorlar. Ama burda Türkçesini geliştirebilecek bir üye, kendini enteller arasına düşmüş bir gariban pozisyonunda hissederse, forumun insanları eğitme amacı da yara alır...

Madem eleştiri istediniz; benim en çok dikkatimi bu konu çekmişti...