Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.03.13, 23:59   #28
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2602
Ettiği Teşekkür: 161511
Aldığı Teşekkür: 177610
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Yönetimi Eleştiri..

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Mesela türkçe konusunda...

Herkes aynı eğitime sahip değil. Bu memleketi yönetenlerin el yazıları, cümle kurmaları, noktalama işaretlerini kullanmaları... Bunların bile en temel dil bilgisi kurallarını bilmediklerini biliyoruz ki hepsi güya yüksek okul mezunu.

Mesela buraya yeni üye olan, kendini konuşurken son derece iyi ifade eden biri belki yazarak kendini aynı şekilde ifade edemiyor olabilir... Küçük harf, büyük harf, noktalama işaretlerinin nerede kullanılacağını da bilmiyor olabilir... hatta bazıları var entellektüel kapasiteleri son derece yüksek olmakla birlikte forumlarda hiç büyük har- kullanmazlar... Burası doğası gereği biraz da eğitim alanı.
Örnek babında son yazdığının bir bölümünü aldım...

Lütfen ama lütfen dikkat ile bakılsın.. Aristo, sen iyi yazıyorsun. İmla kurallarını da biliyorsun. Buna rağmen bak yazındaki hatalara... Bu bilmemezlikten değil, ya gözden kaçıyor, ya da alel acele yazmaktan, ya da gecenin bir saatindeki rehavetten..

Emin ol, senin bu gibi kayda değer yazılarında çok düzeltme yaptım..

Zaten bunlara taktığımız yok ki?

Konu özünden de sapmasın, hemen aşağıya link vereyim, konu burdan başladı.... İlk mesajı düzeltip okunabilir hale getirdim, ama ondan sonraki 3. mesajı düzeltmeye yeltendim, yarım bıraktım..
Etnik Kimlik mi? Zenginlik mi?

Bir de ricam olacak, imzamdaki linki lütfen tıklayın, lütfen... O kadar çok şey istenilmiyor..

* * *

Bu konuda çok yazacaklarım var da sizleri baymayım.. Nice üniversite öğrencileri yazmasını bu site sayesinde öğrendi. Bu konuda teşekkürlerini de esirgemiyorlar..

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.