Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.03.13, 04:10   #11
Insanlikarayan
. . . . Gurbet Ellerde . . . .

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 292
Ettiği Teşekkür: 131084
Aldığı Teşekkür: 42527
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Etnik kimlik mi ? Zenginlik mi?

Ne mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Sözüme böyle bir lafla baslayip, konunun yeniden özüne geldigimize sevindim.

Maalesef bugün Osmanli dedigimizde, Türklükten uzaklasmis, Arap dünyasina dayanmis bir gercegi atamiyoruz.

Halbuki bu Türkler Istanbulu aldiginda, her anlama en modern bir sistem icinde yaraticiydilar.

Araplara bulasildiginda ilk seferinde sütü bozulmus, 1496 Senesindede karacigerine yerlestirdigi zehirden sonra Türklükten devamli uzaklasmisti.

Sayet bana sorarsaniz, Bir Türklük Zenginliktir!.

Nedenine gelindiginde.

Bir Türklügün icinde, ilk olarak, Beyliklere fazla önem verilmeyip, Tek bütünlügünün göstergesidir.

Bir zamanlar burada, Konsolosa bile Bey diyemeyecegimi söylemistim.
Bu katiyyen, onu asagilamak icin degil, Türkiye kuruldugundan beri Beyliklerin önemi kalmadigi icindir.

Buna karsilik bir birimize Usta olarak hitap etmeye basladik.

Tabiki bir gercek burada bulunuyorki, bazen buna mecbur kalip, yeniden Bey lafini kullandigimda, yanimizda hiyarlar oldugu icin, bunu yanlis anlayabilecegi icindi.

Halbuki bu "ünvan" tarih kitaplarindan haric, baska ad olarak kullanilmamasinin kanisindayim.

Burada simdi lafima son verip, sizlerin görüslerinizi merakla bekliyorum.

Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Çetin Düşlü.
Insanlikarayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.