Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.03.13, 14:30   #77
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44572
Aldığı Teşekkür: 75964
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yönetimi Eleştiri..

Özgürlüğün doğal sınırları içinde; başkalarına hakaret etmek, içinde bulunduğun toplumun huzurunu bozmak, saygısızlık, terbiyesizlik, insanların değerlerine sövüp-saymak var mı?

İşi demogojiye dökmek istersek "kime göre hakaret, saygı, edep" falan diyebiliriz tabiki!..

Özgürlük kavramı aslında güzel olduğu kadar da tehlikeli bir kavramdır. Sınırını ve kapsadığı alanları iyi belirlenememiş bir özgürlük, kontrolsüz kullanıldığında bir çok tehlikeyi beraberinde getirir ve yıkıma kadar yolu vardır.

Her özgürlük, başkalarının sınırlarına varıncaya kadardır...

Bu sitede başkaları tanımının içine giren de; bu siteyi kuran, yöneten ve bu kurallar çerçevesinde burada bulunmayı kabul edip sahiplenen üyelerdir.

Biber gazı ile yazı silmeyi eşitlemişsin. Senin baktığın yerden öyle gözükebilir ama buradaki özgürlüğün sınırlarını bu şekilde çizmezsek kaçınılmaz olan sonu kendimiz içinde hazırlamış oluruz. Hatırla bir önceki mesajımda yöneticilik yaptığın sitenin neden dağıldığını sormuştum. Cevaben, anarşik tutumun olduğunu espirili bir şekilde söylemiştin.

Burada fikirleri için silinen ne bir üye, ne de içinde barındırdığı fikri beğenmedik diye silinen bir yazı gösteremez kimse.

Ama içinde hakaret barındıran, forumun etik yapısını zorlayan, insanların maneviyatına veya kişiliğine saldıran pek çok yazı ve sahibi silinmiştir.

Kısacası biz insanları bastırmak, sindirmek veya kalıplara sokmak için biber gazı falan kullanmıyoruz.

Tam aksine bu silahı kullanmak isteyenlere diğer yanağımızı çeviremeyeceğimiz için biz de gereken yanıtı veriyoruz...

Bu nedenledir ki bu foruma insanlar eşleriyle, anneler-babalar kızları veya oğullarıyla rahatça üye olabilmekte, bilgi edinmekte, bildiğini paylaşmakta, duygu ve düşüncelerini saygı çerçevesinde istediği gibi seslendirebilmektedir.

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.