Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.03.13, 18:39   #109
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2490
Ettiği Teşekkür: 88528
Aldığı Teşekkür: 127782
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Yönetimi Eleştiri..

Bu konuya artık yazmama kararı almıştım, ama göz görüyor dayanılmıyor.

Özgürlük bu işte. Yönetim olarak sorarsın ''var mı bize karşı eleştiriniz?'' diye. Ortaya atılan konu hakkında geçerli sebepler ortaya koyarsın, fakat çok seslilikten dolayı bir sürü fikir konur ortaya.

İşin güzeli de bu, çok seslilik. Fakat çok sesliliğinde mantıksal boyutu olmalı. Arkadaşlarım defalarca yazmışlar özgürlüğün de bir sınırı vardır diye. Fakat hala, yok efendim, saldım çayıra mevlam kayıra, olsun diyenler var. Bunu diyenler acaba nasıl bir dünyada yaşıyorlar? Yaşadıkları yeri bilmek istiyorum ki, ben de oraya gideyim. Hani sonsuz özgürlüğün olduğu, kişilerin hiçbir şeyi takmadığı, kuralları kendi koyduğu, herkesin har vurup harman savurduğu bir dünya. Kim istemez ki bunu? Ama değil Türkiye Cumhuriyeti'nde, dünyanın hiçbir yerinde yok kuralsız özgürlük.

Ben okuluma kayıt olurken okulumun kurallarını kabul ettim. Beyaz önlük giymek zorundayım. Öyle kafama göre kırmızı, mavi ile dolaşamam. Aile içindeki kurallarımızı hepimiz kabul ettik. Herkes kendi kafasına eseni yapamaz. Yaparsak biliriz aile içinde dirlik düzenlik olmayacağını. Ehliyet aldığımda trafik kurallarını bilerek ehliyetimi aldım, uymalıyım yoksa kaos oluşur biliyorum.

Buraya üye olan herkes de buranın Forum Kurallarını, ister girmeden önce okumuş olsun, ister okumamış olsun, kabul etmiş oluyor. Aslında istediğimiz çok da kötü birşey değil. Sizlerden edebiyat öğretmeni olun, buradan mezun olun diyen de yok. Sadece basit kurallara uyun diyoruz.

Mevcut iktidar nasıl da alıştırdı bizi boşvermişliğe, amaannn boşver olmazsa olmasın... İstediğimiz Türkçemize sahip çıkmak, imla kurallarına mümkün olduğunca dikkat etmek. İmla kuralı derken de, aslında her ilkokula başlayan çocuğun okulda ilk öğrendiği kurallar, hani; satır başına büyük harfle başlamak, nokta ve virgülden sonra bir boşluk bırakmak. İşte hepsi bu, bu kadar istenilen şey. Bunun fazlası değil.

Konuştuğumuz Türkçe dilinin yazılımındaki bu basit kurallara uymak bu kadar mı zor? Ya da çok mu fazla istenilen. Hayretsiniz, yazılanları okurken şaşıyorum. Bu kadar boşvermişlik olur mu? Ne demek bırakın insanlar özgürce takılsın, istediği gibi olsun?

Boşveremeyiz efendim, burası boşveren forumu değil. Boşverilen birçok forum var nette. Arada o forumlara yüzeysel olarak baktığımda ''Aman Allahım, bu da ne!!'' dediğim forumlar. Kişilerin birbirine küfürle hitap ettiği, yapmış oldukları kısaltmalar. Örnek verecek olursam Aleyküm selam yerine kullanılan a.s...

Bunu bir forumda gördüğümde gözlerim yerinden fırlamıştı. Küfür olarak nitelendirmiştim ben bunu. Çok sonradan öğrendim ki, kısaltmaymış. Ne gerek var bu abuk subuk kısaltmalara? mrb, nsl, nbs, cnm. Benim bildiğim hb Hemoglobin'in, hg ise civanın kısaltmasıdır, ama hoşgeldin ve hoşbuldukun kısaltması değildir.

Hem sizler bizi eleştirirken herşey iyi de, biz sizi eleştirirken hemen bir alınma, bir öfke, bir sinir ve sonuç ''Hadin ben gidiyorum, forumunuz sizin olsun''. Bu mu olmalı? Eee siz bizi istediğiniz gibi eleştiriyorsunuz ya? Biz neden yapamıyoruz?

Enigma, Canan'ın ''Sen'' diye hitap etmesi mi çok kabaca geldi sana, anlamadım. Burada herkes birbirine samimiyet çerçevesinde sen diye hitap eder, ben bunda bir kabalık görmüyorum. Hem, özgür olalım istediğimiz gibi takılalım diyorsun, hem de bunu kafana takıyorsun. Al işte sana özgürlük, herkes birbirine istediği gibi hitap etsin (yanlış anlamadıysam tabii demek istediğini).

Bence bizler doğru yoldayız, yani kurallarımızla. Çünkü sakinlikle okunduğunda istenilenler kesinlikle fazla değil. Bilakis istenilenlerin hepsi burada olan arkadaşlarımızın rahatlığı için.

Yazdıklarımı okuğunuz için de teşekkürler

LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
14 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.