Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.03.13, 21:01   #115
Cliff Durden
... Cliff 'Em All...

Cliff Durden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 108
Ettiği Teşekkür: 1103
Aldığı Teşekkür: 6486
Rep Derecesi : Cliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura about
Ruh Halim: Kotu Cocuk
Standart Cevap: Yönetimi Eleştiri..

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Burada özgürlük yok denilir ise, benim de özgürlüğüm yok demektir. Zira kurallara en başta ben uyuyorum. Kurallarımız da öyle ahım şahım kurallar değil, herkesin rahatlıkla uyabileceği kurallardır..

Evinizde belirli kurallar yok mu? Apartmanda yaşayanlar belirli kurallara uymuyor mu?

Örnek babından, ben özgürce takılayım bakalım nasıl olacak..

Öyle ya, her türlü yazı rengi var, 7 punta kadar yazı büyüklüğü de.. Ben böyle yazmak istiyorum demek özgürlük mü oluyor?

Defaler kere dile getirildi, okunmuyor sanırım.. Bu siteye üye olan, kuralları kabul etmiş sayılır. Ondan sonra kuralları eleştirmesi gereksiz. Sadece öneride bulunabilir..

Anlaşılmıştır umarım..

Real ilk diyeceklerim sana değil üzerine alınma lütfen.. benim yazımdan yola çıkarak yapılan bir kaç yorum var ki ben sanki ''sınırsız özgürlük'' demişim gibi algılanmış..Böyle algılayanlara lafım.. Ben özgürlüğün bir sınırının olduğunu söylüyorum zaten.. ÖZGÜRLÜK. kendi tanımında zaten bir sınırlama var özgürlüğün.. bunun dışındaki her türlü ''natürzort'' insanları baskı altında tutmak için uydurulmuş kurallardır.. Özgürlüğü kısıtlayan kurallardır.. Özgürlüğün kendi doğasında koyduğu kurallar ise özgürlüğün sınırlarını oluşturur.. sınırlarını koymakla o sınırlar içinde daha da kısıtlamanın farklı şeyler olduğu pek ala ortadadır sanırım..

Şimdi Real senin söylediklerine gelirsem.. O puntolar varya.. Onlar işte özgürlüğün doğal sınırında olan şeylerdir.. İşte bu zaten doğal sınırlama kapsamına giriyor..

Ayrıca son dediğin noktaya gelirsem

Alıntı:
Bu siteye üye olan, kuralları kabul etmiş sayılır. Ondan sonra kuralları eleştirmesi gereksiz. Sadece öneride bulunabilir..
Tamamen katılıyorum bu noktaya.. Benim derdim forumu eleştirmek falan değil Real Forum kuralları konulmuş ben üye olurken de vardı bu kurallar bilerek geldim buraya.. ben işin burasında değilim.. Forumlardan bağımsız bir yazıydı benim son yazdığım ve bu yazdığım da bağımsız Konu harici denilebilir ama Özgürlük tartışmalarının olduğu bir yerde konuya girmeden edemem

''Abi şimdi bir adamın yengesi var ona yürüyor, yenge de çocuğa yürüyor, amca teyzeye yürüyor...''

Ana fikir açık, basit ve doğruydu. En sonunda Cem Yılmaz ve diğerlerinin öğrendiği şeyi öğrendim;

Bahçevan aşçıya, aşçı evin büyük oğluna, büyük oğul yengeye, sonra hep beraber uşağa

Kurt Sutter bazılarının neyine la, bu imza yeter. He bu suç değildir inşallah.
Cliff Durden isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Cliff Durden'in Mesajına Teşekkür Etti.