Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.03.13, 23:53   #24
Insanlikarayan
. . . . Gurbet Ellerde . . . .

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 292
Ettiği Teşekkür: 131060
Aldığı Teşekkür: 42519
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Etnik kimlik mi ? Zenginlik mi?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi YILkI Mesajı göster
Sevgili Insanlık Arayan'
Ne ararsanız var..Boy- Aşiret-Han ,hatta Hanedan da ..Ne önemi var İnsan İnsanlık aramaya koyulmuşsa...

Merhaba İnsanlıkarayan,
bir tarafım türkmen.bir tarafım tatar.
türkmen tarafımın devamınıda İslamiyetin kabulüne kadar ve biraz öncesine kadar takip edebiliyorum..diğer taraftan çerkezim..kabardey han ailelerinden...Ay almanyada doğmuş büyümüş annesi babası ayrı ...Yatılı okulda..okumuş..LeH miş Okul, Rahibelerde öğretmen..böylece bitirmiş tek türk tek müslüman olarak okulunu...e ama koca bir alllkıııışşşş....sen ne dersin domuz mu maymun mu? sen hangisini seçerdin
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi YILkI Mesajı göster
yok ama yok efendım kelimelerimde nokta virgül eksikmiş.Hayır bende diyorumki.Noktalama virgüllemeye göre okuyun zira ben konuştuğum gibi yazıyorum.ve burayı sadece bir ekran olmaktan çıkartıyor ..ifadelerimi ve konuşma şeklimi ve hızımıda kalıyorum dıyorum...bu yasak ise yapmam..Ama tüm forumda birtek benim açtığım konumu diğerleri...
yani kısaca bakın gördüğünüz üzere model 1 şekil A yine yazıyorum..Ben bana kim ne sorarsa ne olursa olsun yardım etmeye cevap vermeye bildiklerimi esirgememeyi seçtim.CadII için ve bir kaç arkadaş için girdim.ne kadar oldu bilmiyorum yazıyorum.
Yoruldum yoruluyorum..
esenlikle,
yILkI

Yorgunlugunuzun nedeni, hep aramakta oldugunuzdan olsa gerek?.

Hosgeldin konusunu gectigimiz icin simdi yetistirmeye baslayalim O zaman.
Burada yazdiklarinizi okudukca, anlamlar cikarmaya calisiyorum.

Bazi satirlarda, Isyaninizi duyar gibi zamanlar yasadigimi zannediyorum.
Görüslerinize diyebilecegim bir sey bulamam, bunu acik olarak söyliyebilirim.

Sadece sanirsam burada farkina varmissiniz, kendim bile simdilik Türkiyede yasamadigim halde, okunacak ve anlasilacak sekilde yazmaya kendimi zorlamaya calisiyorum.

Böyle anlatimlarimla, baskalarinada kendimin ne durumda oldugumu, neler düsündügümü, anca anlatabiliyorum.

Inanin bana, bazen burada Uzun yazilar yazanada, bir iki satir yazmisimdir.

Görüsleri iyi güzelde, sadece burada okurken bayagi insanin zorlandigini, belirtmeye calisiyorum.

Burada yasta önemli degil, 40´lik Kulübünü burada yakinda terk etmeye calisiyorum, bosa biraktigim yeride (Su 40´lik Kulübünde) baskalarina birakacagim kesin.

Bizler Dünyaya geldigimizde, Dedelerimizden, Babalarimizdan bu Dünyayi emanet aldik.

Buda bize kalmiyacak, bunu baskalirina birakicagiz.

Cevre temizligine dikkat etmezsek, Cocuklarimiza Torunlarimiza nasil bir ortam birakabilirizki?.

Burada ilk vazifemiz, cevre Temizliligi degilmi?.

Bakiniz, Avatarinizda Yabani atlardan koymussunuz!, bunlarin Taylari kirli bir cevrede yasayabilirmi?.

Sorulan soru bu, yanlis anlasilmasin.

Sizinde Türkce Ögrenmeye basladiginizda, belki Babanizi, Dedenizi, Ananizi, ve Ninenizi dinleyerek ögrendiniz.

Ögrenmenin sonuna geldiginizi zannediyorsaniz, bu yastan sonra, Büyük yanilgiya ugramis olursunuz.

Ben bile, bu kadar Hayat okulunu yaptigim halde, hepsini Ögrenemedim.

Hergün sözlügüme yeni terimler geliyor, bunlari kullanmaktada seref duydugumu burada itiraf edebilirim.

Zaten Türkler Tarihimizde bölünmüs, oraya buraya cekilipte, kendimize yabancilastirilmisiz.

Halbuki bu bizim elimizde, her attigimiz adimda, her söyledigimiz sözde, her yazdigimiz satirda, yeniden Temelimize yaklasiyoruz, veya uzaklasiyoruz.

Iste bu sizin elinizde.

Birde su acidan düsünmenizi isterdim.

Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Çetin Düşlü.
Insanlikarayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.