Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.03.13, 11:54   #162
Subutay
Eflamor

Subutay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 166
Ettiği Teşekkür: 30889
Aldığı Teşekkür: 14584
Rep Derecesi : Subutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Toplumun Parmaklarıyla Gösterdiği Kavram: Eşcinsellik

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Ozgurluk Mesajı göster
O kadar yuregi iyilik dolu, dost canlisi insanlarsiniz ki; ben gercekten heteroseksuel yonelimli insanlardan boyle bir tutumla karsilasabilecegimi hayal dahi edemezdim. Haksizlik edemem, sizler az sayida anlayan ve bilenlerdensiniz artik. Bu ulkede, boyle insanlarin da varoldugunu en azindan bu forum sitesi ogretti bana. O sebeple kocaman yureginize saglik. Ama maalesef cok az bir kesimsiniz. Bu ulkede aydinlarin sayisi maalesef cok azdir. Bu forum sitesinde, bu kadar sayida biraraya gelebilmis olmaniz da buyuk bir kalite gostergesidir.

Bir onceki mesaji bir hisimla yazdim, cunku daha iki saat once aile icinde buyuk bir catisma yasadim. Malum, toplumun normlari var. Cinsiyetiniz neyse, karsi cinsiyete ilgi duymalisiniz ve isinizi basinizi aldiysaniz bir an evvel evlenmelisiniz. Bu cizginin disinda iseniz, ne kadar normal olsaniz da anormal goruluyorsunuz.

Arada kaliyorsunuz. Bir yandan uzmek istemediginiz, yasini basini almis ebeveynleriniz var. Onlari uzmemek icin yalanlar diziyorsunuz, onlari cok seviyorsunuz, aileden vazgecemiyorsunuz, surekli laf degistiriyorsunuz, siz rol yapmak zorunda kaliyorsunuz. Hayatiniz gercekten cok zor.

Kimliginiz aciga cikarsa binbir emek ve egitimle elde ettiginiz meslegi kaybetme riskiniz var. Meslegim disinda hayatta yapabilecegim bir is yok, ben ne yaparim ? Ne yer, ne icerim ? Nerede kalirim ?

Etrafinizdaki insanlar size cok anormalmis gibi bakiyorlar. Bir de ustune tuhaf tuhaf yaklasan yorumlar gorunce ister istemez deliye donuyorsunuz.

Diyorsunuz ki hirsizlik yapmadim, kimsenin canini yakmadim, vatanima ihanet etmedim, kimse icin tek bir kotu soz etmedim; sadece cinsel yonelimlerim farkli diye neden bu kadar anormal kaliplara sokuluyorum.

Ben bu gece gercekten cok doluyum. Basinizi da sisirmek istemiyorum. Zaten bu escinsellik konusunu da forumda uzattik, rahatsizlik vermesini de istemiyorum.

Iyi yureginize tesekkurler, umarim sizler de hep iyi yurekli insanlarla karsilasirsiniz.

Sayın Özgürlük, bu mesajınızı veda mesajı olarak algıladım sanki? Yaşadığımız hayat o kadar çetin ki inanın bana sadece tercihleri farklı olan insanlar olun ister olmayın zaten her an mücadele vermeniz gerekiyor.

Burada benden yaşça daha büyük yada küçük olup, farklı cinste farklı mesleklerde daha zor zamanlar geçirmiş insanlarda var. Hatta siz bazı konularda şanslı sayılırsınız. En azından sevdiğiniz ve kırmamak için yalan söylediğiniz aileniz var ve bu ülke de bir çok farklı eğitim seviyesinde evli olup işsiz insanlar var.

Ve dahada açık konuşmak gerekirse bu konu sayesinde sitemizle tanışmış olabilirsiniz ama ben sitemizin ilgi alanlarınıza hitap diğer konu ve kategorilerinde de yazmanızı bekliyorum. Çünkü burada herkesin en önde tuttuğu kimlik insan olmak ve insanca kendini ifade edebilmek. Ve siz bunu çok güzel yapabiliyorsunuz.

İnsan olmayı başaramamış hiç kimsenin değil Atatürkçülüğü kendini savunabilecek yanı yoktur gözümde. Bence genel yargılarınızın önyargı oluşturmasına asla izin vermeyin. Vakit bulabildikçe aramızda olun. Tahmin ediyorum ki farklı konularda bir çok katkınız olabilecektir buraya.

Ve unutmayın hayat her zaman süprizlerle doludur.
Asya boz kırlarında bir bebek dünyaya geldi. Bu bebeğe asya stepleri beşik oldu. Rüzgarlar şarkı söyledi ona. Yıldızlar yol gösterdi. Yağmurlar yıkadı. Bu bebek büyüdü ve ona Türkadını verdiler. Türk büyüdü kasırga oldu tayfun oldu. Türk budur. Türk tayfundur, kasırgadır, Boradır. | Mustafa Kemal Atatürk.

la şey e vaki ün mutlak bel küllün mümkin
nisi credideritis non intelligentis
Subutay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Subutay'in Mesajına Teşekkür Etti.