Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.03.13, 15:03   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart AB ve Türkiye

AB ve TÜRKİYE

AB, içinde Türkiye'nin tam üyeliği ile bir güç olmak istemiyor. O kendi içinde kendi ırkdaşları kendi dindaşları ile ekonomik, siyasi ve hatta askeri güç olmak derdinde.

Türkiye yıllar yılı AB üyeliği için kapıda bekliyor, ancak bir türlü görüşmeler bitmiyor.. Ucu açık, konu başlıkları AB yönetiminin belirlediği şekilde kısıtlı görüşmeler ile sürüyor.. Aslında sürüyorda denmez kapalı gibi. AKP birde AB ile temasları sürdüren olası görüşmelerde yetkili bir bakan atamış ki, Egemen Bağış isimli bir şahıs, evlere şenlik!


AB Türkiye'yi tam almayız demiyor.. Alırız da demiyor. Bazen alırsak diğer ülkelerin sahip olduğu haklar ile değil kısmen katılmış, diğer ülke halklarının sahip olduğu imkanlar ile değil örneğin serbest dolaşım hakkı verilemeyeceği gibi haklardan muaf ve bertaraf edilmiş olarak alırız deniyor.

AB'nin Türkiye içinde Atatürk ilke ve inkılaplarından, Cumhuriyet ve temel felsefesinden, Cumhuriyet temel niteliklerinden, bu felsefe ve nitelikleri yeri ve zamanı geldiğinde korumak ve kollamakla görevli kılınan TSK’ dan rahatsız olduğu biliniyor.. Konu ile ilgili ne varsa? İnsan hak ve hürriyetleri ve AB nin çeşitli platformlarda karar altına alınan ilkelerini de uyulması gereken esaslar olarak göstererek, Türkiye Cumhuriyeti kurucu iradesinin değişmez değiştirilmez kararlarına da atıf yapılarak değiştirilmesi için dayatmalarda bulunuyorlar.

Türkiye 11 yıl öncesinde, Atatürk ilke ve devrimleri ile ortadoğu, Afrika, Kafkaslarda ve uzak doğudaki birçok mazlum ülkeye örnek ve lider konumunda idi.

11 yıldır AKP Hükümeti eliyle bu liderliği ve önderliği yok edilmiş, sadece dinci, aynı zamanda hükümran idareler nezdinde Erdoğan imaj kazanmış, Türkiye değil!

Türkiye bu gidişle AB ve ABD ile her konuda bir yere varamaz. Onların dostlukları sadece GÜL, ERDOĞAN’ın şahıslarına matuf sıtratejik dostluklardır. Türkiye ve Türk milleti ile değil!


Lütfen düşünün! Dün SSCB dağıldı, Avrupa ve balkan ülkeleri içinde olan ve AB üye ülkeleri ile ırki akrabalıkları olan ülkeler Türkiye on yıllardır beklenmesine rağmen aday ülke statüsünü tamamlayarak tam üyeliğe kabul edildiler.

Zaman zaman düşünürken aklımıza gelmiyor değil, acaba gerçekten Türkiye'nin demokratik, idari, ekonomik, sosyal, askeri vd konularda çokmu eksiği var? Bu eksikler Türkiye'den isteniyor, Türkiye 11 yıldır bilerek mi bunların yasal düzenlemesini yaparak hayata geçirmiyor? 11 yıldır bakıyoruz idarede olanlar bazı kanunları AB istedi diye değil bizim insanımıza lazım diyerek ivedilikle hayata geçiriyor, çıkardığı kanunlar ile pekiştiriyor.

Değişen dünya şartlarında artık bir AB' liği Türkiye için gerekiyormu? Bu saatten sonra AB birliği kapısında beklemenin Türkiye'ye getirisi götürüsü ne olur? Bana göre artık bunlarıda vatandaşlar ve idareciler nezdinde çok yönlü tartışmanın ve senteze varmanın vakti geldi diye düşünüyorum.

10/MART/2013
Mustafa Akten
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.