Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.03.13, 14:06   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 541
Mesajlar: 2,815
Ettiği Teşekkür: 21794
Aldığı Teşekkür: 11420
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Kadın ve Kadın İçin Olmayan Hukuk

Kadın ve Kadın İçin Olmayan Hukuk


Malum 8 Mart dünya kadın günü olarak tüm dünyada anıldı, olmayan haklar konusu gündemde idi, kağıt üzerinde var olan ama bir türlü uygulamaya konmayan haklar konuşuldu, 8 Mart dünya kadınlar gününüde vesile kılan kadınlarımız bazıları meydanlara çıktı, özgürlükten, barıştan, insan hak ve hürriyetlerinden, tecavüze uğrayan , dövülen, yaralanan, bıçaklanan, öldürülen kadınlar anılmak istendi, uğradıkları ve yaşadıkları travmalar telin edildi, daha doğrusu telin edilmeye çalışıldı. Bu niyetle hareket eden kadınlara Türkiye'de polis çoplarla saldırdı kadınları saçlarından sürekledi, biber gazı kullandı hemde 8 Mart dünya kadınlar gününde.

Acizane bendeniz bir iki yazı yazarak ve bir kaç yorum yaparak kadın konusunda yazışmalar bitmedi daha bir süre devam edecek dedim, düşüncelerimin doğruluğu sayıları azda olsa yazılı basında köşe yazarları tarafından gündemden düşürülmedi. Bizde bir şeyler yazalım dedik.

Burası Türkiye. Hukuk açısından insanı şaşırtacak günler yaşıyoruz. Şöyleki; eğer birine ulu orta en ağır galiz küfürleri yapar cinsel organınızı ağzınızla ifade ederseniz 17 yıla kadar ceza, eğer birine tecavüz ederseniz 2-3 yıl ceza ve hatta karşı taraf istemese dahi tecavüz ettiğiniz insanı nikahınıza alarak zilliyetlik ve tapulama hakkıda sizde olmak üzere bildiğiniz üzere yaşarsınız.

Nerdenmi biliyoruz. Geçtğimiz günlerde yazılı basında çıkan adliye haberlerine bakıldığında söylediklerimizden bol miktarda örnek mümkün olur.

Hakimler kadın konusunda ceza uygulamaya kalktıklarında gerçekten ceza kanunları böyle yazdığı içinmi? yoksa başka bilinmeyen sebeplerden ötürümü? tecavüzcüye, kamu vicdanında beklenen cezaları veremiyor anlamıyorum.

Nerdeyse bir İngiliz bakanın tecavüz olayları ile ilgili olarak geçmişte söylediği bir sözü günümüz Türkiye yetkilileri söyleyecek hale geldi. Neydi o söylenen? İngiliz bakanın söylediği: "Tecavüz kaçınılmaz ise gevşeyin tadını çıkarın" demişti. Bu cümleyi burada ifade ettiğim için tüm site arkadaşlarımdan ve okuyanlardan özür dilerim. Ama neylersiniz ki bazen bir hususu ifade etmek için istenmeyen bazı kelimeleri yazmak zorunda kalıyorsunuz.


Bir insana iradesi ve istemleri dışında cinsel tecavüzde bulunacaksın, aile ve yakınları eyvah namus elden gitti diyecek, mahkeme ise tecavüzcüyü tecavüz ettiği insanla evlenmek koşulu ile cezasız bırakacak ve tecavüz edilen tecavüzcü evli kaldığı sürece hergün pisikolojik travma yaşayacak. Biz bunun adına hukuk değil ama ne desek?

Trajedi olurmu? Drama olurmu? Kara mizaha girermi?

Yoksa yapılan uygulamadan dolayı tecavüzcüyü, aileyi, hakimi insanlık suçu işlemekle davamı etmek gerekir.

Burası Türkiye. Halen Kadın için hukuk işlemiyor işliyorsa bile işleyenin adı hukuk olmuyor.

11 Mart 2013

Mustafa Akten
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.