Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.03.13, 15:26   #1
Muradyum
...Çevre dostu...

Muradyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 31
Ettiği Teşekkür: 1917
Aldığı Teşekkür: 4350
Rep Derecesi : Muradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Bu Gün Günlerden Fukuşima

Nükleer'den İnsanlığa Hayır Yok...

Greenpeace'tan gelen mail'i sizlerle paylaşmak istedim.
Çevreciyiz ya..

Merhaba Murat,

Bugün, 11 Mart. Fukuşima nükleer felaketi’nin ikinci yılı. Nükleere karşı çıkanlardan biri olduğunu biliyorum.
Senden bir ricam var.
Nükleere dair soruları yanıtladığımız bu haberi okuyup, arkadaşlarınla paylaşır mısın?
Nükleerle ilgili söylenen yalanlar konusunda onlar da senin kadar bilgi sahibi olsun. Böylece temiz enerjiye güç verelim.

Madem Fukuşima’yı anıyoruz, kazanın ardından neler olduğunu bir kez daha hatırlayalım istiyorum:
160.000 kişi evinden oldu, şirketler tazminat ödemedi, tıpkı Çernobil’de olduğu gibi yüzlerce insan sağlığını kaybetti
Ve binlerce yıl boyunca sürecek bir radyoaktif kirlilik başladı. Ayrıca bölgede radyoaktif sızıntı devam ediyor.

Doğrusu, bu senaryonun hemen yanı başımızda, Akkuyu’da da yaşanabileceğini söylemek hiç de gerçek dışı olmaz.
Hele deprem kuşağında bir ülke olduğumuz düşünülürse.

Nükleer aslında çözüm değil uzun vadeli bir sorun.
Bunu herkese hatırlattığın ve geleceğimizi tehdit eden bu kirli enerjiyle mücadelede yanımızda olduğun için teşekkürler.

Cenk Levi
Nükleer Kampanya Sorumlusu
Greenpeace Akdeniz