Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.03.13, 16:57   #167
Duayen
Huysuz ve Tatlı Kadın

Duayen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 198
Ettiği Teşekkür: 53769
Aldığı Teşekkür: 26079
Rep Derecesi : Duayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisi
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Toplumun Parmaklarıyla Gösterdiği Kavram: Eşcinsellik

Arkadaşlarımızın dediği gibi, gerçekten anlamak için yaşamak ve hissetmek gerekir. Anlamakta zorlanabiliriz belki, ama anlayışlı olmak hiçte zor değil. Konudaki bir takım yazılar beni üzdüğü için bende kendi fikrimi belirtmek istedim..

Benim, tercihleri farklı olan bir çok arkadaşım oldu. Bunların arasında kadında vardı, erkekte.. Bu insanlar çocukluğumda vardı, yetişkin olduğumda da. Hepside arkadaşım, dostumdu..

Onların özel hayatını hiç bir zaman merak etmedim, kurcalamadım. Bu tarz düşünceler aklıma bile gelmedi. Böyle bir şeye gereksinimde görmedim. Benim gibi diğer arkadaşlarımızda bunu yapmadı.

Onların aileleriyle olan sorunlarını hep duyduk, dinledik. Bu sorunlar, onları üzdüğü kadar bizi de üzüyordu, sonuçta biz arkadaştık.

Ailesini kıramadığı için evlenip, hem karısıyla, hem de sevgilisiyle hayatı olan bir arkadaşım vardı.. Hiç kimseyi üzmemek için yaptığı bu seçimin kendisini çok yıprattığını söylemişti.. Ama o kadar iyi bir insandı ki, onu kaybetmemek adına, karısı bilmesine rağmen bilmemezlikten geliyordu.

Onlar karşılıklı anlayışı başarıp mutlu olabilen kişilerdi. İki çocukları oldu, onları da evlendirdiler.. Bizim yaptığımız sadece arkadaşımızın yanında olmaktı..

Eşcinsellik, asırlardır vardı ve insanoğlunun sonu gelmedikçe hep de olacak. Bunun sebebi ister biyolojik, ister başka bir neden olsun, sonucu değiştirmez, bu tamamen 'insanlık' hali..

Bu dünyada, sapıklar, katiller, caniler, psikopatlar var ve o insanlık dışı yaratıklar suçları karşısında ceza alıp, bu cezayı ödedikten sonra, bu toplumda normal insanlar gibi yaşamaya devam ediyorlar.

Bir çoğuda hiç bir ceza almadan, elini kolunu sallayarak aramızda dolaşabiliyorsa ve biz böyle bir toplum içinde yaşıyorsak, hiç kimseye bir zararı olmayan kişilerin cinsel tercihleri ve özel hayatlarıyla ilgili bu denli yargılanmalarını acımasızca buluyorum..

Benim için insanın ne olduğu değil,her zaman kim olduğu önemlidir.. Unutmamak gerekir ki bu çok özel ve kişisel bir durum. Yeri ve konumu, rütbesi, mertebesi, makamı farketmez, herkesin yaşayabileceği özel bir durum bu ve kimse kimsenin içini bilemez..

Dediğim gibi, bu tamamen 'insanlık' hali.. Herkes kendinden başlar ve karşısındakini insanca hissedip yaklaşımda bulunursa, bu sert kabuklar zaman içinde kırılmaya başlayacaktır..

Bu konudaki paylaşımlarından dolayı arkadaşlarımı tebrik ediyorum.
Dilerim onlarda kendi hayatlarında huzurlu ve mutlu bir yaşantı kurmayı başarırlar..
Duayen isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Duayen'in Mesajına Teşekkür Etti.