Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.03.13, 18:02   #121
aakinaksoy
Tam Üye

aakinaksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 9
Ettiği Teşekkür: 10045
Aldığı Teşekkür: 3147
Rep Derecesi : aakinaksoy muhteşem bir gelişmedeaakinaksoy muhteşem bir gelişmedeaakinaksoy muhteşem bir gelişmedeaakinaksoy muhteşem bir gelişmedeaakinaksoy muhteşem bir gelişmedeaakinaksoy muhteşem bir gelişmedeaakinaksoy muhteşem bir gelişmedeaakinaksoy muhteşem bir gelişmedeaakinaksoy muhteşem bir gelişmedeaakinaksoy muhteşem bir gelişmedeaakinaksoy muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yönetimi Eleştiri..

Paylaşımların tümünü ilk günden bu güne dek izledim. Her seferinde sessiz kalmayı yeğledim. İlk kez yazma gereksinimini duyuyorum. Çünkü, tartışma düzeyinin, yönetime yapılan eleştiri boyutunun sığlaştığını düşünüyorum.

Eleştiri ve önerilerin forumumuza daha da kişilik katacağını, niteliğini, düzeyini artıracağını ve demokratik bir ortamın temel öğesi olduğunu bilmekteyim. Bence her zaman bu olmalı da.

Yönetimdeki arkadaşlarımı da bu görüşe açık, demokrat, hoş görülü ve forumumuzu daha bir ileriye taşıyacak, çıtasını daha bir yükseltecek yapıda ve eğilimde ki kişiler olarak tanıdım.

Ancak; köksüz bir eleştiri olmamalıdır yapacaklarımız. Daha önce de yazdığımı anımsıyorum. Bekriya arkadaşım da yukarıda söz etmiş.
'' Bir ulusu tutsak etmek isterseniz onun dilini ve müziğini yozlaştırın,
Konfücyus
Ben tüm sanat kollarının doğaldır ki müziğin de evrensel olduğuna inanmaktayım.

Oysa; resmi anadil ulusun ilişkilerde ki en güçlü bağı değil mi?

Yönetici arkadaşlarımın bir çok kez yinelediği basit yazım kurallarına uymakla ancak kendimizi tam olarak anlatabiliriz. Biliyoruz ki bir noktalama işaretinin olup olmaması veya değişik yerde kullanılması tümcenin anlamını tümüyle değiştirmektedir. Bunun özgürlüklerle bağlantısını çözmekte zorlanmaktayım.

Doğada da bir sistem, bir düzen, bir sınırlama olduğu gibi, özgürlüklerin doğasında da bunlardan söz edilir.

Özenti sonucu çarptırılmış veya tümüyle yabancı sözcükler kullanılarak yazılmış ( belirli dış ülke tescilli markaların ülkemizdeki satış noktaları ve turizm yöreleri dışında) tabela ve firma isimleri arasında Türkçe yazılanları çok azınlıkda görmek ağırıma gidiyor. Utanıyorum.

Bu ise Ulusal öz benliğimizin, toplumsal değerlerimizin ufalanması, eritilmesi anlamı taşımıyor mu?

Türkçemizi özenle korumalıyız. Özellikle milli bütünlüğümüzün örselenmeye ve dağıtılmaya çalışıldığı böyle bir ortamda.

Eleştiri sayamayacağım söylemleri, yönetime yapılan haksızlık olarak algılıyorum.

Saygı ve sevgi ile.