Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.03.13, 09:33   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Nato ve havuzlu çıkarma gemisi

NATO VE HAVUZLU ÇIKARMA GEMİSİ

2011 y
ılında basına yansıyan bir haberle öğrendik ki, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığına havuzlu çıkartma gemisi için yapım ihalesi açılmış, bir firma yapımı üslenmiş, haber içeriğine bakıldığında yüksek güçte önemli bir donanma gücüne sahip oluşumuzdan bahsediliyor ve havuzlu çıkartma gemisi inşası tamamlandığında "NATO" güçleri ile birlikte görev yapacak deniyordu.


O zaman çok dü
şündük dedik ki:


1-Bu kadar yüksek donan
ımlı bir deniz gücüne kimler komuta edecektir? Çünkü komuta edeceklerin büyük bölümü şu anda Silivri ve diğer zindanlarda ömür tüketmektedir.


2-NATO, so
ğuk savaş döneminin son bulması ile işlevini yitirmiş, sadece ve sadece ABD ve onun değişmez emperyal dostlarının müstevli emellerinin hayata geçmesi için kullanılan güç! Ve onların emrinde olan bir kurum haline gelmiştir. “ÖRNEK LİBYA” ve Libya’nın başına gelenler.


3-Dü
şündük; Türkiye nitelikli yönetici ve siyasetçi açmazını ne zaman aşacak? Türk'e ve Türkiye Cumhuriyeti devletine layık olan, devlet tecrübesi ile mücehhez, bilgi ile dolu bakan ve başbakanlara ne zaman kavuşacak? Atatürk ilkelerini ve devrimlerini hatmetmiş milliyetçilere ne zaman kavuşacağız? Saydığım niteliklere haiz bir TBMM ne zaman oluşacak? Emperyalist ülkelerden ne zaman kurtulup, ilerici ve aydınlık gençlerimizin meydanlarda haykırarak ifade ettikleri ne AB ne ABD tam bağımsız Türkiye ülküsüne ne zaman ulaşacağız?


Gene dü
şündük ve dedik ki;


1950 y
ılından beri bir iki istisna hariç ülkeyi hep Amerikan mandalıcılığını kabul etmiş, siyasi ve mali ikballeri Amerika tarafından temin edilmiş insanlar topluluğu, sözüm ona demokrasi ile idare ediyor. Türkiye Cumhuriyet ve Atatürk ilkeleri adına günümüze kadar kan kaybederek gelmiştir.


Çözüm? Çözüm varda insanlar
ımız ülkeyi 1950 den beri idare eden zihniyet karşısında alternatif kurumu ihya edememiş, o kurum içinde öbeklenip Atatürk'e odaklanamamıştır. Çözümde çözümsüzlükte bu cümlede saklı!


şündük, bu düşündüğümüz zaman Mayıs 2011 tarihi idi. Şimdi o tarihten bu tarihe 2 yıllık bir zamanı geride bıraktık. Ülkemde Türk milleti adına iyiye güzele doğru bir değişiklik olmadı, Ergenekoncu, Darbeci, 28 Şubatçı savları ve yaftası ile bir yığın Türk aydını, Subayı, yazarı çizeri adeta sürek avına çıkılmışçasına yaşına, sağlığına, pisikolojisine dikkat edilmeden insanlar toparlandı, Silivri Guantanamosuna vb diğer Guantanamolara tıkıldı hükümsüz hükümlü olarak halen buralarda en kötü koşullarda ömür tüketmekteler.


Biz düşünmeye devam ederken 2011 Mayıs ayından beri bakınız ülkede neler oldu:


>
Cizre hattında PKK intifada ilan etti.

>Sivil itaatsizlik eylemeleri PKK tarafından artırıldı.
>Türk bayrakları indirildi bir çok yerde PKK çaputu bayrak diye asıldı.
>Valiliklere, karakollara ve askeri birliklere kitlesel saldırılar yapıldı.
>Açılım dendi içi boş olan açılım gündelik belirlenen siyasi angajmanlar ve argumanlar ile dolduruldu,
>Cani başı adı İmralı olarak PKK vurucu timlerinin adı Kandil olarak, yumuşatıldı halka benimsetilmeye ve kanıksanır hale gelmenin uğraşı ile terörist başı ile görüşmeler yapıldı yapılıyor.

Düşünmeye devam ederken olası olacaklar:


>"Ne Mutlu Türküm Diyene" sözcüğü yasaklanacak, örnek davranış TRT'de başladı.

>Türk bayrağı yanına ikinci bir bayrak , Türkçe yanına şimdilik Kürtçe eklenecek.
>Anayasal suç olarak yapılmaya çalışılan Anayasa yazımında, Türk, Türkiye, Atatürk, Atatürk devrimleri, Devrim kanunları rafa kalkacak Anyasa çerçevesi Başkanlık istemine sıcak bakılan imam Recep Tayyip Erdoğan, ile cani başı Abdullah Öcalan birlikteliği ile çizilecek.
>Dağda bayırda ne kadar PKK ve KCK'lı varsa bunların affı sağlanacak Apo olarak bilinen cani başı parlementoya gelecek ve ünüter yapılı, misak-ı milli sınırları belli olan ülkemiz resmen bölünecektir.

Daha şimdiden AKP bakanları Ulusal'cı olmayı Atatürkçü olmayı suç olarak telakki etmeye ve bu meyanda beyanatlar vermeye başladılar bile.


“HADD
İNİ BİLEN MERTTİR, VATAN BÖLÜNMEZ TEKTİR, CUMHURİYET İÇİNDE CUMHURİYET KURAN NAMERTTİR.”


Not: Yukarda ifade ettiklerimiz şüphesiz Cumhuriyet çocukları tarafından biliniyor, Gazete köşe yazarlarının yazdıkları aydın Cumhuriyet çocukları tarafından biliniyor, ama Gazete köşe yazarları bunlar biliniyor diye yazmaktan vazgeçmiyor ve yazıyorlar. Bendeniz de acizane aynen öyle yapıyorum. Bıkkınlık duyanlar lütfen okumasınlar.


12/MART/2013

Mustafa Akten
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.