Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.03.13, 23:06   #130
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2602
Ettiği Teşekkür: 161511
Aldığı Teşekkür: 177610
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Yönetimi Eleştiri..

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi enigma Mesajı göster
haklısın yahu...ben nelerle uğraşıyorum ki...bu kadar basit bir kuralın ne demek olduğunu anlatamadığın bir ülkede yazım kurallarına uysan ne olur uymasan ne olur...

ben tanımadığıma ''sen'' diyemedim hayatım boyunca..fakat bu benim sorunum tabii...
''endişe'' sadece gülüyorum, herhalde şaka yapılıyor diyorum..

not:''yahu'' çok bilincli kulanıldı.......
Enigma (Şimdi ismin yanına ne ek koysam diye düşündüm, beyfendi desem de yanlış anlaşılacak, biraderim desem de Kuru kuru Enigma kalsın en iyisi.)

Burası forum sitesi. Bir davette değiliz. Bak yazmayım diyorum ama yine de insan yanıt vermek zorunda kalıyor.

Karşındaki insanları bilerek veya bilmeyerek öyle bir konuma sokuyorsun ki, aslında ayıp ettiğinin farkında bile değilsin. Saygısız yaptın çıktın insanları.

Bu "sen" "siz" ile ilgili hitabın neden niçin öyle kullandığına dair bir sayfa geride açıklaması da yapılmıştı..

Alıntı yaparak yanıtladığın "İnsanlıkarayan" isimli arkadaş, yıllardır yurt dışında yaşaması nedeniyle Türkçeye fazla hakim değil. Türkçe yazımı konusunda zaten sıkıntı çekiyor, bazı kelimelerin anlamlarını da bize sorarak öğreniyor.

İnsanların birbirlerine alenen hakaret ettiği, küfür ettiği forum sitelerini hiç görmemişsin sanırsam..

Bak bu incir çekirdiğini doldurmayacak konu bile 12 sayfalara geldi, onca şey okudun ama hala Türkçe imla kurallarına gerektiği gibi dikkat etmiyorsun. Oysa iyi de yazıyorsun..

O nedenle "yahu" kelimesini ister kasıtlı kullan, ister bir mesaj vermeye çalış önce kendimize bakmalıyız..

Yineleyim. Burası forum. Sen denilmesi çok normal.

(Benim yüzüme karşı biri, dolaylı veya direkt saygısız dese, teşekkür ederim demem, bu kavga sebebidir.)

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.