Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.03.13, 00:07   #137
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2603
Ettiği Teşekkür: 161562
Aldığı Teşekkür: 177623
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Yönetimi Eleştiri..

Konu Başlığı: Yönetimi Eleştiri

14 sayfa yazılanların hepsini hatırlıyorum, defalar kere okudum. Dişe dokunur bir eleştiri yok, getirilememiş..

Oysa; konunun açılış amacı başkaydı. Türkçe yazım, hitap ile yakından uzaktan ilgisi yok.

İlk sayfadaki konunun açılmasına sebep olan eleştiri babındaki yazıyı yine buraya aktarıyorum.
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi CadII Mesajı göster

SANSÜR

İstenmeyeni yok etme. Şarttır bazı durumlarda. Televizyonlarda, genele açık yayınlarda, küfürlü konuşamazsınız, ya da kanlı, parçalanmış insan ya da hayvan görüntüleri veremezsiniz. Ya da genelin düşünce sistemine taban tabana zıt düşüncelerin, katı bir üslupla dile getirilmesini sansürleyebilirsiniz. Toplumun ruh sağlığını bozar çünkü bunlar.

Ancak, sırf siz beğenmediniz, diye de sansür uygulayamazsınız. Eğer uygularsanız, o çok eleştirdiklerimizden bir farkınız kalmaz. Bu, çok zor olabilir kimi için. Aslında çoğunluk için zordur. Belki kendinizle mücadele etmeyi gerektirir. Ancak bunu başarabilenler özeldirler. Egosundan kurtulabilenler, yukarıdan bakabilenler, görmeye, duymaya, okumaya tahammülü olabilenler...

Evet, bazı mesajları sahibine haber vererek, bazen de vermeyerek siliyoruz. Buna daha önce de değindim.

Burada silinen mesajların bizim beğenip beğenmeme ile hiç ilgisi yok. Dikkat edin beğenmediğimiz neler yazılıyor neler. Yaptığımız ne? Sadece yanıt vermek. Ama bazen öyle mesajlara denk geliniyor ki, bize hitaben yazılmamış bile olsa, silmek en doğru seçim oluyor. Öfkeme yenik düşüp çok sert yazdıklarım da olabiliyor. Yönetici arkadaşların çoğu bilir. Bu şekilde sert yazılarımı silerler, tek kelime dahi etmem. Demek ki, silinmesi gerekiyor diye düşünürüm. Benim aleyhime niye davransınlar ki?

İşte bu gibi nedenlerle kimseye karşı kötü niyet beslemediğimizden, uygunsuz mesajlar silinir. Bu zamana kadar silindi. Yine olursa yine silinir. Ya da kırpılır. İki saat önce yine yaptım bunu. Yapılması da gereklidir..

Bu davranışın tanımı “sansür” değildir.

* * *

• İstenmeyeni yok etme. Şarttır bazı durumlarda.
- Aynen öyle. Şart olarak görüldüğünden siliniyor zaten.
  • Ancak, sırf siz beğenmediniz, diye de sansür uygulayamazsınız.
- Beğenmediğim zaman, çatır çatır yanıt veririm, veriliyor da.

Bu konuda herkes rahat olsun, burada yasaklanmak o kadar kolay değil.. Yasaklanmak isteyen aleni hakaret etmesi lazım..

Eleştirilecek bir davranışımızın olmadığını zaten ben biliyordum. Zira tüm üyeler arkadaşımız. İsteyen var ise gelsin de yönetici olsun o zaman göreyim o arkadaşları..

* * *

Konunun açılması Cadıı arkadaşımızın yazdığı ile ilintili. Ancak; buraya yazdıklarım kesinlikle Cadıı arkadaşımıza ithafen değildir.. Silinen ya da ileride silenebilecek mesaj sahibi arkadaşların da aklına gelebilecek soru işaretlerine açıklık getirmek istedim..

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.