Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.03.13, 11:31   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21781
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Yedire yedire kanıksatmak ve sonra kabul ettirmek

YEDİRE YEDİRE KANIKSATMAK VE SONRA KABUL ETTİRMEK

Dış işlerini tedvirle görevli olan Davut'un oğlu, artık Ulusalcılık ve Ulus devlet ile hesaplaşmanın zamanı gelmiştir diyor ve İngiltere'de Osmanlı hanedanı torunları ile topluca resimler çektiriyor, yeni Osmancılık adı verilen özenti ile başkanlık sistemi adı altında Padişah 'lığı yeniden ihya etmenin yolu aranıyor ve hazreti imam Recep Tayyip Erdoğan'ın "culus" edilmesi hayal ediliyor.

Son derece şaşırtıcı bir açıklama YCHP vekili Atila Kart'dan geliyor ve deniliyor ki, 1924 Anayasa'sı Türklüğü tarif ederken, "Türkiye ahalisi" deyiminden dem vurarak Türk'lük kimliği ile asimilasyon yapıldığını vurguluyor.


Acaba kaç defa daha yazılması ve bağırılması gerekir ki, Türk kimliği, Atatürk milliyetçiliğinde tüm halkların bir arada oluşunu simgeleyen bir kavram olarak vardır.

Irki aidiyeti nerede olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti devletinde asimilasyona tabi tutulmamışlardır?

Arap, Zaza, Çerkez, Laz, Gürcü, Arnavut, Manav, Kürt, vb ne kadar aidyeti farklı olan varsa kültürlerini yaşıyor, dillerini çarşıda pazarda rahatça konuşuyor, orijinal kıyafetlerini devrim kanunlarına ve Cumhuriyet Yasa'larına aykırı olmadığı sürece giyiyor, özel günlerini kutluyorlar bu mudur asimilasyon?

Irkçı değiliz. Türkiye Cumhuriyeti devletini, Cumhuriyetin tüm kazanımlarını, Atatürk'ü ve devrimlerini her ortamda her ahvalde, her yasakta savunmaya bağırmaya devam edeceğiz.

Türk milleti diyemeyenler, Osmanlı hanedanı torunları ile resim çektirip Osmanlıcılığı savunanlar o resimlerdeki insanların ten rengi ile göz renklerine iyi bakmalarını salık veririz. Mademki asimilasyondan bahsediliyor, mademki Irk'dan bahsediliyor, Osmanlı hanedanı mensubu olan hangi Padişah Türk oğlu Türk'ten dünyaya gelmiş, hepsinin analarının şecereleri belli değilmi?

Biz hanedan olanları zaten Türk olarak kabul etmiyoruz Türk olanlar Osmanlıya teba olanlar tabi kılanlardır.

Bölünmüşlüğe doğru yol alınırken, çarşı pazarda hiç bir sade vatandaş, içinde yaşadığı ülkesinin başına hangi çorapların örüldüğünün farkında bile değil. Farkında olmuş olsa idi Ciner gurubuna ait bir Gazetenin yaptığı sormacada AKP % 50 üstü bir oya ulaşmazdı.

Demek ki kan uykusunda uyuyanlar, basireti bağlananlar, bir lokma bir hırka tevekkülü içinde olup bir gıda kolisine namus olan oyunu verenler hala uyumaya devam ediyorlar ki, bu sormaca sonucu böyle çıkmış.


16.03.2013
Mustafa Akten
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.