Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.03.13, 02:48   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 532
Mesajlar: 2,782
Ettiği Teşekkür: 21541
Aldığı Teşekkür: 11270
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Küçük Şeyler Küçük Ruhları Esir Alırmış.

KÜÇÜK ŞEYLER KÜÇÜK RUHLARI ESİR ALIRMIŞ


Türkiye Cumhuriyeti devleti, laik sosyal bir hukuk devletidir. Kurucu irade bunu böyle uygun görmüş, böyle yaşanması, sosyal hayatın bu ilkelere göre medeni kanunlar çerçevesinde olması, Türk insanın hayrınadır demiş ve uygulama böyle devam ederek gelmiştir.

Laikliğin dinsizlik olmadığı, ülkede yaşayanların çoğu nufusunun Müslüman olduğu malumun ilanıdır.
İslam'ı sulandıranlara, öğretilerinden sapanlara müşterek dinin bir mensubu olarak herhalde bir iki söyleyeceğimiz olacaktır.

Sakal adamı ne alim, ne din bilgini nede filozof yapmaz, kılda keramet olsa keçi evliya çelebi olur, İslam öğretilerinde saçı sakalı kutsama, urbayı kutsama, türbanı kutsama, yatır kabul edilen mezarlarda yatanları ululama yoktur, yapanlar dine ve Allah'a şirk koşuyor demktir ki, şirk; İslam öğretilerinde en büyük günahlardan ve affı olmayak suçlardan kabul edilir.

İslam öğretilerinde Azizlik, Velilik gibi Tanrı ile kul arasında aracı koymaya çalışmak şirktir, adına şeyh denen şıh denen, tarikat ve cemaat önderi denilen tarikat ve cemaat mürüdü olup İslam öğretilerine göre günah işleyenler, ululanmış ve aziz kılınmış varsaydıkları Fethullah vari kişileri vd tarikat şeyhlerini İslam öğretileri önüne koyarak İslam açısından en büyük günahı işlemektedirler.

İslam'da mezhep, tarikat, din eksenli cemaat yoktur. Tespih, külah, sarık ,cübbe, ağil gibi İslam'a mal edilen enstrümanların hiç birinin kutsiyeti yoktur.. Tespih klasik bir Arap oyuncağı diğerleri de klasik Arap giysileridir.

Arap örf ve adetleri giyim ve kuşamları, sosyal yaşamları, ilkellik ve bağnazlık içindeki tutum ve davranışları asla İslam öğretisi ve İslam olarak kabul edilemez. Kur'an Müslümanlığı bu değildir. Kız sünneti vb. İğrenç töreler ile İslam'ın alakası yoktur.

Yaklaşık 1500 yıl önce sadece o günün koşullarında toplumsal açmazların halli için tavsiye mahiyetinde inen ayetleri, günümüze taşıyarak ve bunları farz ve emir olarak telakki edip, bilmeyenlere dayatmak, İslam'a ve Allah'a şirk koşmaktan başka bir şey değildir.
(Bazı İslam Alimi geçinenler Kur'an ayetlerinin tüm zamanları kapsadığını söylerler ama kesin emir ile tavsiye olanları ayırt etmezler)

6666 ayet olarak bilinen Kur'an hz. Osman vakası ile sanırım 6223 ayet olarak günümüze kadar gelmiş, bu ayetlerden bin adedi kesin yasakları, bin adedi tavsiye mahiyetinde olup, geriye kalan ayetler geçmiş toplumlar hakkında bilgi ve bazılarının yok edilişlerini anlatan ayetler olarak, Mekke ve Medine inmiş elimizin altındadır.

Şirk ise İslam açısından en büyük günahlardan kabul edilen suçtur. Kur'an emirlerinden biri de tefrikalara sapmayın dır! Hiç kimse Dünya'da haşa Allah'ın avukatı değildir. Şimdilerde adına tebliğciler denilen meczuplar türemiş, birilerinin telkini ile ve Türkiye'yi dönüştürme sevdasında olanlara militan olarak ve durumdan kendilerine vazife çıkarmışlar, İslam'ın Avukatlığına soyunmuşlardır. Çarşı Pazar dolaşan bu meczuplar, içlerinde İslam öğretilerini belki kendilerinden daha üstün bir bilgiye sahip olarak bilenleri, sanki o insanlar Müslüman değilmiş gibi dine davet etme şarlatanlığını cüret ve cesaretini gösterme ileCumhuriyet yasalarını unutmuş ve bir tarafa bırakmışlar, sosyal yaşama müdahale etmeye kalkışıyorlar, Paralı maaşlı "MELE" dedikleri bunlar olsa gerek?

Hiç kimse dünya'da Allah adına insan öldürmeye yetkili cellad değildir. Tekbirrr diyerek, Allah'u Ekber diyerek insan boğazlanmaz, domuz bağı ile bağlanarak insana İslam adına işkence yapılmaz ve katledilmez.

"Gerekçe ne olursa olsun bir insanı katleden tüm insanlığı katletmiş gibi olur" sözü İslam öğretisidir.

Orta doğu ve diğer uzak doğu bölgelerine bakınız! 1.5 milyar nüfuslu Müslüman'ların içinde olduğu çeşitli devletlerin iflah olduklarını hiç gördünüz mü? İnsan hak ve hürriyetlerinin egemen olduğu bir idare altında yaşadıklarını gördünüz mü? Göremezsiniz! Çünkü; İslam'ı çıkarları doğrultusunda yorumlayıp çıkarları uğruna din dahil her hususu çıkar aracı olarak kullanan idareciler, her tür otoriter ve totaliter anlayış ile insanları baskılayarak sömürür, kendileri bir eli yağda bir eli balda yaşarlar. Türkiye şimdi bu anlayış empozesi ile İslam'i diktaya, irtica'ya doğru gitmektedir.

Yukarıda sayılanlar kendilerini Müslüman görür ama uygulamalarına bakıldığında, Kur'an Müslümanlığı ile alakalarının olmadığı gün gibi aşikar ve açıktır.
İslamiyet medeniyet önünde engel değildir engel olan irtica ve hurafeler ve hurafelerin savunucusu olanlardır.

İslam ülkelerinde iç savaş hiç durmaz, Ortadoğu ise klasik Filistin İsrail savaşı hiç durmaz. Emperyalistler hem savaşmaları için her tarafa silah satar savaştırır sonra barıştırmak için güya diplomasi! güya barış havariliği!

Barış ile ilgili söylenmiş şu sözlere bakınız!
>Dünyada barış.. en haklı savaştan daha iyidir.
>Savaşın korkusu savaşın kendisinden daha kötüdür.
>Atatürk öğüdü ile, Yurtta barış Cihanda barış diyoruz..

Aferin delisi olmuş, Anayasal suç işleyerek bir başka devletin BOP eşbaşkanlığı gibi görevlisi ve işbirlikçisi olmuş AKP Başbakanına da akıllı ol Suriye'ye bulaşma, BM'nin mülteciler için ölçüsünü belirlediği ölçüler içinde kal, sığınmacıların dışında lejyoner askerlerini ayrı kamplarda tutup barındırma, onların silahlanmasına imkan tanıma, silahlandırıp Suriye içine salma, Türkiye Cumhuriyeti devletinin başını belaya sokma!
(Küçük şeyler küçük ruhları esir alır OVİDUS ) Cümlesindeki ruh olma!


Türkiye'de Müslümanlık artık Tevhid ve Takva üzere olmaktan çıkmış;
Pazar Müslümanlığı,
Tayyip Müslümanlığı,
Fethullah Müslümanlığı,
Tarikat Müslümanlığı,
Şeyhler ve Mürütler Müslümanlığı şeklinde yorumlanır hale gelmiştir.

Türkiye Cumhuriyetine, Cumhuriyetin tüm nimetlerini kullanarak ve halkın din ve ulvi duyguları istismar edilerek, toplumsal yanılgının ve çarpık seçim sisteminin sağladığı parlementoda sayısal çoğunluk ile ülkeye idareci olduğunu sananlar, bu gün nimetlerini kullanıp nemalandıkları. T.C. ni Kafir devlet ilan etmişler, mallarını, Cumhuriyet tarihi boyunca kazanımlarını talan etmekteler, Cami ve mescitlerini ise çarpık ve anti İslam görüşlerinin propaganda mekanı yapılan "Mescid-i Dırar" = içinde ibadet edilmesi mekruh yerler haline getirmişlerdir.

Türkiye Cumhuriyetindeki Müslümanlığı ve İslam anlayışını Teyfik Fikret'in ve M.Akif Ersoy'un aşağıdaki mısraları pek güzel anlatmaktadır.
 
Ya taassup! ya taassup! o kadar maskaraca
Bir yol almış ki, bakarsın başı misvaklı hoca
Mütehassisken edepsizligin eşkalinde
En ufak şeyden olur dini hemen rencide.
Müslümanl
ık denilen ruh-i ilahi arasak

Müslümanız diyen insan yıgınından ne uzak!
Müslümanlık nerde, geçmis bizden insanlık bile
Adem aldatmaksa maksat, aldanan yok, nafile
Kaç hakiki Müslüman gördümse hep makberdedir
Müslümanl
ık, bilmem amma, galiba göklerdedir


M.Akif Ersoy

 

Bi Namaz deyip beni Hak'tan uzak gören
sığmaz senin hayaline mihrab'ü mübrem.
Sen sade beş vakitte ararsın Allah'ını
ben her zaman onunla emin ol beraberim.
Asrın yeni umdesi var, hak kapanındır,
söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye, kavuk sallamayınca,
kürsi-i liyakat pezevenk, **** olanındır.
Hayliden hayli kalınlaştı yobazlık yeniden,
softalık zorlu anırtı ile aldı yürüdü.
Kara bir kinle taassup pusudan çıktı yine,
yurdu şahane cehalet yeni baştan bürüdü.
Neyzen Teyfik.

17.03.2013
Mustafa AKten

__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.