Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.03.13, 20:03   #2
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44579
Aldığı Teşekkür: 75973
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kemal'in Öğretmenleri | Dr. Necip Hablemitoğlu

Alıntı:
Atatürk'e göre, Türkiye dışındaki Türklerin kültürel yapılarını koruyup geliştirecek; onları bulundukları ülkelerde eşit ve rahat yaşamalarını olanaklı kılacak politikaların üretilmesi şarttır.
Kaybedilmiş ülkelerimizin milli hatıralarına sahip çıkışının yanı sıra orada bırakılmak zorunda kalınmış insanlarımıza da sahip çıkmaya çalışırken ortaya koyduğu gerekçeler gözardı edilemez.

Günümüz de ise çoğunluğu Almanya'da yaşayan, bu topraklarda doğup yapılan anlaşmalarla işçi statüsünde oralara göçmelerine izin verilmiş ve sayıları yaklaşık 5 milyon civarındaki vatandaşımızın içinde bırakıldığı durum gerçekten içler acısı.

Türkiye dışında kalan bu insanlarımızın kültürel yapılarını koruyup-geliştirmeyi bırakın, hepsini tarikatların, bölücü örgütlerin veya marjinal siyasi görüşlerin kucağına atacak bir sistem hüküm sürmekte.

Yaşadıkları ülkelerde dışlanmalarına, sadece iş gücü olarak görülmelerine ve bir şekilde 3., 5. sınıf insan muamelesi yapılmasına sessiz kalan hükümetler ayrıca gönderdikleri yetersiz diplomatlar, Türk öğretmenleri, kadrolu imamları ile bu topluma hiç bir şey vermemektedir.

Hal böyle olunca da, devletten daha sistemli olarak örgütlenen şer odaklarının besleneceği birer kaynak olmuşlardır. Dışlanmışlıklarını unutabilmek için kendilerine kucak açmış bu odakların ağına düşerek bir çoğu hala kullanılmaktadır.

Hatırlayın islami holdinglerin en büyük maddi çıkarlarını nereden sağladıklarını, din-iman diyerek kimlerin alın terlerini çaldıklarını.

Kapı kapı dolaşan ve bir kurşun parası toplayan PKK'nın orada nasıl güçlü bir yapılanma içinde olduğunu. Silahlı sol örgütlerin, faşist siyasi partilerin de beslendiği bataklıktır oralar...

"Ya devlet başa ya kuzgun leşe" diye bir sözümüz vardır ya! İşte oralardaki vatandaşlarımızın başında olmayan, olamayan devlet yüzünden kuzgunlar saldırmakta insanlarımıza. Ve ne yazık ki hepsi de beslendi ve beslenmeye devam ediyor...

Bu konuda fazla dolmuştum orada yaşadığım yıllarda ve hala içimden atamamışım sanırım. Yine gün yüzüne çıktı, kafanızı fazla şişirmeden burada keseyim en iyisi...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.