Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.03.13, 21:49   #1
No Pasaran
« Çapulcu »

No Pasaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 197
Ettiği Teşekkür: 1866
Aldığı Teşekkür: 4393
Rep Derecesi : No Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura about
Ruh Halim: Meskul
Standart CHP'den istifa eden Salih Fırat AKP'ye geçiyor

CHP’den istifa eden Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, AKP’ye katılacağını açıkladı.

CHP’den istifa eden Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, AKP'ye geçiyor. CHP’den istifa ettikten sonra hem AKP’den hem de BDP’den davet aldığını söyleyen Fırat, 19 Mart Salı günü yapılacak TBMM grup toplantısında AKP’ye katılacağını açıkladı.

Fırat, AA muhabirine yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

”İkisini de değerlendirdim. Memlekette hem yakınlarıma hem seçmenlerime danıştım. AK Parti’ye geçeceğimin uygun olacağını söylediler. AK Parti’ye geçişimde, çözüm süreci ve Başbakan Erdoğan’ın tutumu etkili oldu. Yıllarca süren bir çatışma ortamı vardı. AK Parti, bu sorunun çözülmesi için 2009’dan başlayan ve Ocak ayında yoğunlaşan bir süreci yürütüyor. Başbakan Erdoğan’ın çözüm için gösterdiği çaba ve ardından İmralı görüşmeleri sonucu çözüme yaklaştığımızı hissettik. Bu süreçte hükümete destek olmak gerekir. Benim kararımda da bunlar etkili oldu. Kişisel bir beklentim yok. Ülke politikası adana böyle bir karar verdim. Hayırlı olsun.”

kaynak