Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.03.13, 23:13   #11
C.Cienfuegos
Uzman Üye

C.Cienfuegos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 95
Ettiği Teşekkür: 1191
Aldığı Teşekkür: 5226
Rep Derecesi : C.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Çanakkale Menüsü Saçmalığı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Ülkeyi kötü göstermemek için haddinden fazla iyimser yazılmış bir yazı..

Hiç bir doğruluğu yok. En önemli tarihçilerden çokşey dinledim..

Askerlik yapanlar iyi bilir. Kendimden bile örnek verebilirim. Elimizin altında herşey var iken bile bana verilen ayakkabının biri 42 diğeri 43 numara idi.. 1,5 aylık acemilik döneminde giyer, dağıtım olunca teslim edilir. Benden önce giyenin ayağında rahatsızlık var mı yok mu kimse düşünmez..

Dahası var.

Hergün sinek kaydı traş olmak mecbur iken sular illaki kesik olur. Bende yalak gibi yerin en sonuna geçer, akan pis kıllı suya üfler, fırçayı bandırırarak tıraş sabununu köpürtürdüm..

* * *

O tarihlerde etli yemekmiş..

Neyse.. Yazıyı ekleyen arkadaş askerlik nedir bilmiyor sanırsam.

Savaş zamanına hazırlık olsun diye askerlere bilerek sıkıntı çektirirler öyle bir şeye denk gelmişsindir.
Çanakkale savaşı bir defa düşmanın İstanbul'a girmesini engellemek için
yapılmış ve başarıya ulaşmıştır. Böyle önemli bir savaşta et vermelerini ben garipsemem.

"Tanrım, artık bir ateist olduğum için beni bağışla , ama Nietzsche'yi okudun mu?"

John Fante
C.Cienfuegos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz C.Cienfuegos'in Mesajına Teşekkür Etti.