Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.03.13, 18:17   #8
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1430
Ettiği Teşekkür: 29585
Aldığı Teşekkür: 32415
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Çanakkale’nin unutturulan gayrimüslim şehitleri

Anne tarafım rum asıllıdır.

Dedem hristiyan olarak doğup müslüman olarak ölmüştür.

Annemin anlattığına göre, kendisinin, dedesinin babası yani büyük-büyük dedem cephede savaşacak güçte değilmiş(Malum ihtiyarlık).

Ama kendi bulunduğu bölgede asker ailelerine yemek-erzak yardımı yapan bir heyetin üyesiymiş(Heyetin ne olduğunu bilmiyorum sanırım her köyde bulunan ihtiyar heyetlerinden olması lazım).

Bir yardım gezisi sonrası vefat etmiş..

Bunlara şahit olan dedemi dünya gözüyle göremedim.. oda ben doğmadan erken gitti uzaklara..

Annemle bazen konuşurum sizin tarafınızdan cepheye giden oldumu diye.. "Savaş soy ırk dinlemez herkes toprağını savunmak zorundaydı" dediydi..

Elbette herkes vatanını savunmak için gitmiştir.. Şehitlik mertebesinin sadece müslümanlıkla olacağını sanan gerzekler varsa o onların sorunudur..

Bu topraklarda kanını akıtan ister dinsiz olsun ister dini inancı olsun.. Tanrı onların ruhlarını yüceltecektir..

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.