Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.03.13, 23:47   #16
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44579
Aldığı Teşekkür: 75973
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Erkekler Neden Sosyal Sorumluluk Projelerinde Yok

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi C.Cienfuegos Mesajı göster
Ne zaman bir sosyal sorumluluk organizasyonuna baksam,
büyük çoğunluğu kızlardan oluşuyor.
Bir kaç erkek ise yönetimde ve başkanlıkta.(liderlikte vs.)
Çalışan,koşuşturan hep kadınlar.
Erkeklerin bu kadar önemli ne işi var?
İddia, batak, king oynamak mı yoksa pes atmak mı?
yok yok kesinlikle futboldur. Milli mesele zaten.Oynamayanı vatan haini ilan etmedikleri kaldı bir.
Bu yazıyı okuyan sayın erkek, değerli zamanını çaldım, belki yazıyı okumak yerine bir el de okey oynardın bilemedim. Özrümü kabul ediniz.
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi C.Cienfuegos Mesajı göster
Bu bir inanç şimdi genelleme yapıp inancı için kapananların hakkını yememek lazım.
İlk alıntı açtığın konuda yazdığın ilk mesaj ve altındaki de verdiğin bir cevaptan bir bölüm sadece.

Konuyu açarken çevrende ne kadar aylak varsa hepsini örnek olarak gösterip çevreni toplumun geneli gibi göstermişsin ve sorun olmamış sence. Ama ondan sonra sıkışınca genellemeye atmışsın topu.

Bu nedenle sana "çevreni değiştir" dedim. Ben erkek olduğum halde benim çevremde bu kadar boş, senin tabirinle okeyci, iddiacı, batakçı vs. yok. Sen bunları nereden bulduysan memleketin geneline yaymışsın hepsini ama inan memlekette bu kadar fazla boş adam yoktur.

Hee! kahvelerden yola çıkıp kıyaslama yapacaksan karşısına da, evlerinde sabah programı ile akşam dizisi arasında gün tertipleyenleri koyarsan dengeyi bir şekilde sağlamış olursun.

Tespitinde haklı bile olsan kullandığın dil haklılığının önüne geçer. Hele; "bu yazıyı okuyan erkek" hitabıyla başlayan alaycı cümlede ki önyargın için sana "evet haklısın. İçi boş bir yazı yüzünden değerli vaktimi çaldın" diye bir cevap ta gelmesi mümkün aslında.

Ama biz centilmen olduğumuz için böyle bir şey demiyoruz.

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.