Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.03.13, 01:35   #8
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 989
Ettiği Teşekkür: 46046
Aldığı Teşekkür: 39626
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: İlker Başbuğ'dan İkinci Mektup

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Nakış gibi işlendi operasyonlar. İlker Başbuğ ne yapabilirdi ki?

Operasyonlar göstere göstere, hatta tepkiler bile ölçüle ölçüle geldi.

Ben Genelkurmaybaşkanı olsaydım, ilk sarı ineği vermez, bağımsızlığını ve tarafsızlığını yitirmiş ve özellikle bu davalara atanmış yargı mensuplarını kozmik odaya falan da sokturmazdım.

Ha ille de darbe yapmak gerekmiyor. Ağırlığı bile yeten bir kurum çok ama çok hafif kaldı. Şimdi o komutanların hepsi ''keşke'' diye başlayan nedametlerini içlerinden getiriyor, buna eminim.

Bu TSK, 1990' lı yıllarda ABD ve NATO denetiminden çıkmaya başlamıştı. Bu operasyonların nedenini ve arkasında aslında kimlerin olduğunu da en iyi bu paşalar biliyor. Halka gerçekleri anlatmadılar. Ve şimdi o TSK yeniden dizeyn edilerek ABD ve NATO çıkarlarına uyumlu bir hale getiriliyor.

Aslında İlker Başbuğ ve diğer paşaların o içlerinden geçen nedametleri bilmek, şu an en ağır cezalara çarptırılmışlarken beyinlerini okuyarak düşüncelerini öğrenmek isterdim. Eminim ki hepsi yapmaları gereken ama yapmadıkları şeylerden dolayı bin pişman.

Maalesef iş işten geçti.