Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.03.13, 18:22   #3
Basakca
Yönetici

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2209
Ettiği Teşekkür: 85359
Aldığı Teşekkür: 82599
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Yurttan YGS Manzaraları (2013)

Konya'da YGS Heyecanı: Üniversiteye girişte uygulanan birinci aşama sınavı olan YGS, tüm yurtta olduğu gibi Konya'da da yapıldı. Üniversite adayları sınavdan yaklaşık 1 saat önce sınava girecekleri okula gelip beklemeye başladı. ÖSYM tarafından kalem, peçete, her türlü madeni eşya, cüzdan gibi malzemelerin alınmadığı sınavda, öğrenciler güvenlik kontrolünden geçirilerek salona alındı. Güvenlik kontrolü sırasında plastik su şişelerin üzerinde bulunan etiketler, başörtülü öğrencilerin başörtülerine taktıkları iğnelere kadar çıkartıldı. Öğrenciler, sınavda ter dökerken, veliler de okul bahçesinde Kuran-ı Kerim okuyarak bekledi.

55 Yaşında Sınavda: Sivas'ın Suşehri ilçesinde yaşayan 3 çocuk annesi 55 yaşindaki Nermin Yahşi de YGS'ye girdi. Cumhuriyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'ndeki salonda sınava giren Yahşi, ortookul ve liseyi dışarıdan bitirdiğini, üniversite için şansını denemek istediğini dile getirdi. Sanat Tarihi bölümünü okumayı hayal ettiğini anlatan Nermin Yahşi, "Çocuklarımı okuttum. Kendim ise ortaokul ve liseyi dışardan bitirdim. Şimdi ise kendim üniversite sınavına giriyorum. Hedefim Sanat Tarihi bölümünü kazanarak okumak. Kısmetse inşallah olur. Okumayı çok seviyor ve istiyorum" diye konuştu.

Esenler Belediyesi'indenYGS Sınavı Öncesi Adaylara Çay ve Çorba: Esenler Belediyesi, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)' na giren üniversite adayları ile velilerine çay ve çorba ikram etti. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, "Çocuklar içeride terleyecek. Veliler de dışarıda üşümeye başladı. Velilerin dışarıda üşümemesi için çorba ve çay ikram ediyoruz" dedi. YGS sınavına giren adaylar ile aileleri, belediyenin bu hizmetinden memnun kaldıklarını belirttiler.

YGS'ye Girişte Tepeden Tırnağa arama: Zonguldak'ta Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) giren öğrenciler, tepeden tırnağa arandıktan sonra sınıflara alındı. Fener Anadolu Meslek Lisesi'nde sınava girecek 560 aday, sabahın erken saatlerinde okul bahçesinde toplandı. Saat 09.00'da adaylar sınıflara alınmaya başlandı. Görevliler, girişte adayları tek tek aradı. Kolye, madeni para, mendil, cep telefonu, kemer, küpe, çikolata, kol saati, toka, anahtar ve cüzdan gibi yasak eşyalarla girişe izin verilmedi. Öğrenciler, takı ve diğer eşyalarını okulun girişindeki dolap, masa ve kalorifer peteğinin üzerine bırakarak içeriye girdi. Kadın polis memuru, özellikle kız öğrencilerin boyun bölümlerinde kolye kontrolü yaptı. Başörütülü iki adayın boynundaki muskaları da çıkarması istendi. Adaylar, muskaları yakınlarına verdikten sonra sınıfa girebildi.

Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.