Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.03.13, 17:55   #1
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44579
Aldığı Teşekkür: 75971
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Aklın Yolu Birdir | Tokmak

Önceki gün Ankara Sürmeli Oteli salonlarında, medyamızın pek üzerinde durmadığı önemli bir olay yaşandı.

Aralarında, Prof. Dr. Halil İnalcık, Prof. Dr. İlber Ortaylı, Meclis eski Başkanı Hüsamettin Cindoruk, Prof.
Dr. Mustafa Kafalı, eski bakanlardan Hasan Celal Güzel, Yaşar Okuyan, Sadi Somuncuoğlu, Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici gibi300’den fazla bilim, devlet, siyaset, sanat ve edebiyat adamının imzalarının da bulunduğu bildiride “Devletimizin eşit ve şerefli üyeleri olan aziz vatandaşlarımız, ırklara ve mezheplere ayrıştırılamaz. Atatürk’ün kurduğu millî devlet yapısı ortadan kaldırılamaz” denildi.

“Türk Milletine Çağrı” başlığını taşıyan bildiri ile Anayasa’yı değiştirmeye çalışan iktidar partisi AKP “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu ve sahibi olan Türk Milleti’nin adı, vatandaşlık tarifinden ve Anayasa’dan çıkartılamaz!” diye uyarıldı.

Olayın en ilginç yanı, “Türk kavramı Anayasa’dan çıkarılmasın” diyenler arasında, sağcısı, solcusu, orta
yolcu her görüşteki aydının ve Hasan Celal Güzel gibi iktidar yanlısı olanların da bulunmasıydı.

Aklın yolu birdir ama tabii ki bu kural, aklı olanlar için geçerlidir.

Sözcü

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.