Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.03.13, 22:10   #2
Dilaver
Moderator

Dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 413
Ettiği Teşekkür: 18753
Aldığı Teşekkür: 20030
Rep Derecesi : Dilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Uykucu
Standart Cevap: İzmir’de İlk Medeni Nikah Nasıl Kıyıldı?

Çok ilginç geldi bu konu bana, hani bilgi darağacında bulunması gerekenlerden diye düşündüm. Medeni Kanun'un İsviçre'den alındığını biliriz ama ilk nerede uygulandı, ilk medeni nikah ne zaman kıyıldı? Fazla üstünde durulmaz sanırım ya da ıskalamışızdır. Konu resimlerine bakarken de, gazetelerde ki (sanırım Osmanlıca) harfleri görünce, bu defa latin harflerine ne zaman geçtik? - diye düşündüm.. Unutmuşum Google amca sağolsun 1 Kasım 1928 i hatırlattı bana.. Diyeceğim bilgi bilgiyi tetikledi gibi bir şey oldu. Yeni bilgi, unutulan eski bilgiyi tazeletti..

Teşekkürler Basakca

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
Dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti.