Konu: Rüyalar
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.04.13, 10:02   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 532
Ettiği Teşekkür: 21564
Aldığı Teşekkür: 11276
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Rüyalar

RÜYALAR

Rüya bu ya, R.T.E. , geleceğini öğrenmek için bir falcıya gidiyor. Falcı, bilinen tavırlarıyla gözlerini yumar ve konuşur:
Sizi büyük bir caddede, halkın tezahüratı arasında üzeri açık bir araba ile geçerken görüyorum.
R.T.E. sırıtır ve sorar:
Peki, halk memnun gözüküyor mu?
Evet, her zamanki gibi.
Halk arabanın etrafında koşuşturuyor mu?
Evet, arabanın etrafında deliler gibi koşturuyorlar; polis yolu açmakta zorlanıyor.
İnsanlar bayrak taşıyorlar mı? El sallıyorlar mı?
Evet, hem Türk bayrakları hem de ümit ve güzel bir gelecek vaat eden pankartlar taşıyorlar.
Sahi mi? İnsanlar bağrışıp şarkı da söylüyorlar mı?
Evet, insanlar ümit dolu ve güzel bir gelecek vaat eden cümleler sarf ederek bağırıyorlar.
Peki, ben bu hareketlere karşı nasıl bir tavır sergiliyorum?

Bunu göremiyorum.
Niçin?

Çünkü tabut kapalı!

Hafta sonu bir rüya bir rüya ki sormayın kolay görmem ama işte bazende oluyor. Bir cenaze töreni! Aklıma takılıyor; acaba insanlar tabutu örten yeşil örtüdeki Arapça yazının ne anlama geldiğini biliyorlar mı? Bunu sordugum törene katılan 60 yaş üzerindeki insanlardan
,

"Allah rahmet eylesin diye yazıyordur herhalde",

"Ben hocamıyım, hocaya sor",

"Dua olması lazım",

"Bu fetvaya girer, ancak hocalar söyler",

"Töbe estağfurullah",

"Bilmiyorum" gibi farklı yanıtlar aldım.

İnsanların en azından % 95'i bu Arapca yazının ne anlama geldiğini bilmiyor olması tuhaf. Sonra bir de gençlere sorayım dedim ve liseli bir öğrenciden aldığım yanıt :

"Arabistan Havayollari hayırlı yolculuklar diler" oldu.

Bu günde böyle rüya gibi geçti. Ne yapalım bu günde böyle olsun Fıkra gibi yazı. (Nisan Bir)

01.04.2013
Mustafa Akten