Tekil Mesaj gösterimi
Eski 02.04.13, 10:24   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 532
Mesajlar: 2,782
Ettiği Teşekkür: 21541
Aldığı Teşekkür: 11270
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart "Akp-Pkk Mutabakat Metni"

“AKP – PKK MUTABAKAT METNİ”

PKK ile görüştü diyende, görüşende, görüştü deyip ispat etmeyende ********dir diyen AKP hükümetinin başbakanı imam Recep Tayyip Erdoğan, Oslo'da karar altına alınan ve aşağıdaki anlaşma metninden de anlaşılan, protokol'ün gereğini adım adım yerine getirmeye, ünüter devlet yapımızı federe devlet yapısına dönüştürmeye, büyük gürültü ve kavgalar ile TBMM sinde görüşülüp kabul edilen, adını; " kendi anladığı dilde ifade etmek" olarak koyan, ama asıl amacın adalet dilini, eğitim dilini Kürtçe'ye çevirmek olan kanun, PKK lıların çok istediği şekilde Çankaya noteri tarafından da onay görerek hayatın içine dahil edilmişti.

1982 Anayasa'sı bu ülkede % 92 katılım oyları ve kabulü ile hayata geçirilmiş, Anayasa yapmak üzere 1980 ihtilalinden sonra kurucu meclis ihdas edilmiş, bu meclis içerisinde günün önde gelen hukuk adamları görev almış, 1982 Anayasası böyle yazılmıştı. Hayata geçtiği 1982 yılından günümüze gelinceye kadar günün koşullarına uymayan 90 civarında maddesi değiştirilmiş olan bu Anayasa yürürlüktedir.

Yürürlükte olan Anayasa başlangıç giriş bölümündeki tarifler ve ilk üç maddesi Cumhuriyet temel nizamının taşıyıcı kolonları gibidir. Birisi akamete uğradığında diğer taşıyıcı kolonlarında bir hükmü kalmaz Cumhuriyet ve ilkeleri sistem olarak bütünü ile çöker. Nitekim Dil olayı Anayasal suç işlenerek kabul edilmiştir.

Sistemin çökmemesi için Anayasa yapamaz konumda olanların, yani AKP ve meclis gurubunun, Anayasal suç işleyerek, çömez muhalefet partilerini de yanına alarak Anayasa yapmaya kalkması ve Dil, İdare, Demokratik Parlementer sistem, temsil üsülüne dayalı, hukukun üstünlüğünün hakim kılındığı sosyal, laik sistemi tırpanlamaya, ulus devlet olan ülkemizi bölerek Kent devletçiklerinden oluşan federasyon birliklerine dönüştürmeye çalışan AKP hükümeti, siyasi ve mali ikbalini ABD çıkarlarını savunmada gördüğünden, Türkiye'yi pazarlamaya, emperyallerin Türkiye içinde var olan plancılarının öngörüleri, tavsiyeleri, bazen dayatmalara varan emrivakileri ile hayata geçirilmeye, bu meyanda Türkiye bölünmesinde uyulması gereken plan parçalarından biri olan açılım adı altında KÜRTCÜ olanlara, uzantıları PKK, KCK, ve BDP'ye tavizler verilmektedir.

Verilen ve verilecek tavizleri aşağıdaki anlaşma metninde görmek mümkündür. AKP'nin Türkiye'yi hangi badireler içine taşımaya çalıştığı aşağıdaki metin içeriğinden anlaşılmaktadır.

İŞTE ANLAŞMA METNİ;

Üç paragraflık giriş ve 9 maddeden oluşan iş bu mutabakat metni, taraflar arasında arabuluculuk yapan HD ( Hakem Devlet) temsilcileri tarafından, taraflar adına imza altına alınmış ve aslı HD merkezinde arşive alınmıştır. Türkiye ve PKK temsilcileri arasında yapılan görüşmelerde mutabakata varılan hususlar: Yaşanan çatışmalı sürecin Türkiye"de şiddet, can ve mal kaybına neden olduğu gerçeğinden ve kalıcı barış, güvenlik, uzlaşı ihtiyacından hareketle; taraflar Oslo toplantıları sürecinin devamı konusunda hem fikirdirler.

Taraflar, demokrasi, insan hakları ve evrensel hukuk ilkeleri temelinde Kürt sorununun çözümünde diyalog ve müzakere yolunun esas alınması konusunda görüş birliğine ulaşmış ve bir an evvel müzakerelere başlamanın gerekliliğine inanmaktadırlar. Oslo sürecinin başlangıcından bugüne dek yürütülen çalışmalar ve atılan olumlu adımlar, Kürt sorununun siyaset zemininde ve kamuoyu nezdinde tartışılabilir hale gelmesine ciddi katkı sağlamıştır. Üzerinde mutabakata varılan hususlar:

1-) Taraflar, süregelen Oslo ve İmralı süreci bağlamında Kürt sorununun çözümü konusundaki kararlılıklarını koruduklarını bir kez daha belirtmişlerdir.

2-) Taraflar, bu güne kadar Oslo ve İmralı süreçlerinde vurgulanan Kürt sorununun kalıcı çözümüne yönelik temasların sürdürülmesi ve yürütülecek çalışmaların Anayasal ve yasal çerçevede sonuçlandırılmasının esas alınmasının gerekliliği konusunda varılan mutabakatları teyit ederler.

3- ) Taraflar, 10 Mayıs 2011 de İmralı"da yapılan görüşmede Öcalan tarafından sunulan, "Türkiye"de Temel Toplumsal Sorunların Demokratik Çözüm İlkeleri Taslağı", "Türkiye"de Devlet ve Toplum İlişkilerinde Adil Barış İlkeleri Taslağı" ve "Kürt Sorununun Demokratik Çözüm ve Adil Barışı İçin Eylem Planı Öneri Taslağı" adı altındaki taslaklar konusunda, en geç Haziranın ilk haftasına kadar görüş ve önerilerini sunarlar. Kürt tarafı, sözü edilen taslakları memnuniyetle karşılar, prensip ve ilkesel olarak kabul eder.

4- ) Taraflar, aynı süre içinde yukarıda adı geçen taslaklarda zikredilen Anayasa Konseyi, Barış Konseyi, Hakikat ve Adalet Komisyonu için isim düzeyinde çalışma yaparlar ve netleştirdikleri isim önerilerini sunarlar.

5-) Türk tarafı, seçimlerden sonra en kısa zamanda Örgütü temsilen iki kişinin Öcalan"ı ziyaret etmesi, yukarıda adı geçen konsey ve komisyonlar kurulduktan sonra, birer alt komisyonlarının da Öcalan"la ilişkilendirilmesini taahhüt eder.

6-) Kürt halkının siyasi ve legal temsilcileri, basın yayın organları ve çalışanlarına yönelik uygulanan baskı, tutuklama ve çalışmalarını engelleme vb. yönelimlere son verilmesi ve KCK adı altında gerçekleşen siyasi operasyonlarda tutuklananların serbest bırakılması sürecin yumuşatılması ve çözüm yönünde ilerlemesi için önemli bir adım olacaktır. (KCK davalarından hemen hemen hiç tutuklu kalmamıştır) Bu çerçevede Türk tarafı ilk adım olarak Newroz ve sonrasında tutuklanan Kürt siyasetçileri bırakmayı taahhüt eder. (Numune olarak PKK tarafından 8 kişi bırakılmıştır)

7- ) Taraflar, seçimlerin güvenli bir ortamda geçmesi ve ortamın normalleşmesi için, en üst düzeyde kamuoyuna açık çağrı yapacaklardır.

8- ) Kürt sorununun nihai çözümünün, ancak çatışmasızlık zemininde gerçekleşebileceğinden hareketle tüm askeri, siyasi ve diplomatik operasyonların ve eylemlerin durdurulması ve uygun tedbirlerin karşılıklı geliştirilmesi esastır. Bu çerçevede taraflar, 15 Hazirana 2011"e kadar her türlü operasyon ve askeri eylemlerini durdururlar.

9-) Taraflar, müzakereleri derinleştirmek ve gündemdeki konuları tartışmak üzere hazırlıklarını yaparak 2011-Haziran ayının ikinci yarısında bir araya gelmeyi kararlaştırmışlardır.


Yukarıdaki mutabakat metnine harfiyen uyulduğunu, Cumhuriyet çocukları gündemi takip ederken görmekteler. Cani başı yumuşatılsın diye İmralı olarak anılmakta, görüşmeler kesintisiz devam etmektedir. Tutuklu KCK ve KÜRTCÜ'lerin siyaset adamı dedikleri gündüz külahlı gece silahlı teröristlerin büyük bölümü bırakılmıştır. Sıra her iki tarafın söyleyemediklerini, kuracakları Akil adamlar vasıtasıyla söyletmek, ufak ufak AKP yandaş ve oydaşlarından da gelmeye başlayan homurtuları kesmek üzere her il bazında kurulacağı ve başbakana bağlı olarak çalışacağı ifade edilen Akil Adamlar! Bu işlere razı olmayan halkıda ikna edeceklermiş.

İmam Recep Tayyip son günlerde itirazları kesmek üzere başkaları tarafından hazırlanmış konuşma metinlerini alarak tv kanallarını sıra ile dolaşıyor, neye mal olursa olsun, Kürtçülerin istediklerini vererek, yeni Anayasa yazarak, referanduma giderek ülkeyi bölceğim de böleceğim diyor.

Cumhuriyetin korunmasından ve bekasının sağlanmasından yana taraf ve görevli olması gereken TSK Genel Kurmay başkanı henüz daha bu olayların farkında ve fevkinde değil.

02.04.2013
Mustafa Akten

__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.