Tekil Mesaj gösterimi
Eski 02.04.13, 12:20   #1
Insanlikarayan
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 339
Mesajlar: 12,157
Ettiği Teşekkür: 136117
Aldığı Teşekkür: 45124
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Paralarimizdaki degisiklikler!.

Paralarimizdaki degisiklikleri burada görebilirsiniz, Yorumsuz!.
E-9 EMİSYON GRUBU II. TERTİP BANKNOTLARIN TEDAVÜLE ÇIKARILMASINA İLİŞKİN
BASIN DUYURUSU


21 Aralık 2012 tarih ve 2012 - 91 sayılı duyuruda belirtildiği üzere, Bankamızca 1211 sayılı Kanun’un verdiği yetkiye dayanılarak E-9 Emisyon Grubu II. tertip 100 TL, 20 TL ve 10 TL banknotlar 24 Aralık 2012 tarihinde tedavüle çıkarılmış, 200 TL, 50 TL ve 5 TL banknotlara ilişkin duyurunun daha sonra yapılacağı bilgisi kamuoyu ile paylaşılmıştı.
Bu çerçevede, E-9 Emisyon Grubu II. tertip 200 TL, 50 TL ve 5 TL banknotlar 8 Nisan 2013 tarihinden itibaren tedavüle verilecektir. 1 Ocak 2009 tarihinde tedavüle çıkarılmış ve halen tedavülde bulunan E-9 Emisyon Grubu I. tertip Türk lirası banknotlara kıyasla, II. tertip 200 TL, 50 TL ve 5 TL banknotlarda aşağıda belirtilen değişiklikler yapılmıştır;
1) 5 Türk liralık banknotun hâkim rengi “mor” olarak belirlenmiştir. (Söz konusu banknota ilişkin tanıtım broşürü, Bankamız Genel Ağ sitesinde “http://www.tcmb.gov.tr/yeni/egm/5TL_tanitim_brosuru.pdf” adresinde yer almaktadır.)
2) Banknotlardaki imzalar Başkan Erdem Başçı ile birlikte;
• 200 TL banknotlarda Başkan Yardımcısı Mehmet Yörükoğlu’na,
• 50 TL banknotlarda Başkan Yardımcısı Turalay Kenç’e,
• 5 TL banknotlarda Başkan Yardımcısı Mehmet Yörükoğlu’na,
ait olacak şekilde yeniden düzenlenmiştir.
Söz konusu banknotlar, imzalar ve 5 Türk liralık banknottaki renk değişimi dışında, boyutları, ön ve arka yüz kompozisyonları ile genel nitelik ve görünümleri bakımından I. tertipleriyle tamamen aynıdır. I. ve II. tertip banknotlar birlikte tedavül edecektir.
Kamuoyunun bilgisine sunulur.


Klick
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-


Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
13 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.