Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.04.13, 20:19   #1
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2490
Ettiği Teşekkür: 88528
Aldığı Teşekkür: 127782
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart İslami Yazarın İsyanı | Tokmak

İslâmî camianın önde gelen isimlerinden olan Mehmet Şevket Eygi, zamanın ruhuna uygun yazılar kaleme alıp iktidara şirin görünmek yerine kendi inandığı doğruların peşinden gidiyor.

Çizgisini hiç değiştirmeyen Mehmet Şevket Eygi, Millî Gazete’deki köşesinde “asabının bozulduğu konuları” kaleme aldı. Eygi’nin isyan listesi oldukça kabarık. Sadece (son zamanlarda halkın genel şikâyetine
sebep olan) çok yüksek sesle ezan okunması konusunda yazdıklarını nakledelim:

“Evime yakın büyük caminin 6 minaresinde hoparlörlerin günde 5 defa avaz avaz, bangır bangır, kulak
zarlarını patlatırcasına, pencere camlarını zangırdatarak, 125 (belki daha yüksek) desibel şiddetinde ezan okunmasını protesto ediyorum!

Benim bu protestomu ‘Bu adam ezan düşmanı’ şeklinde yorumlayan insafsızlara hakkımı helâl etmiyorum…

… Yağcı, yalaka, dalkavuk bir takım İslâmcıların yazıları ve beyanları midemi bulandırıyor!

… Hepsi için söyleyemem ama bir kısım imamların namaz kıldırma memuru statüsüne düşürülmüş olması
beni çok üzüyor…”

Bu protestoları Mehmet Şevket Eygi’den başka kim yazsa hemen “din düşmanlığı” ile suçlanırdı. Oysa
Eygi, İslâm camiasının yakından tanıdığı, dini bütün bir Müslümandır ve yıllardır gerçek dindarları savunurken, dini kendi çıkarlarına ve siyasete âlet eden dincileri de “yazıları ve beyanları midemi bulandırıyor” diye kıyasıya eleştirmektedir.

Sözcü

LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.