Tekil Mesaj gösterimi
Eski 04.04.13, 09:07   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21781
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Aktif ve Pasif İnsanlar

AKTİF PASİF İNSANLAR

Yürümek bile bazen onlara zor ve zül gelirken, etrafındakilere koşmaktan, spor yapmaktan sporun faydalarından bahseder, talkın vermek en büyük özelliklerinden olması, kendilerinin talkın içeriğine bağlı kaldıkları anlamına gelmez ve salkımı daima kendileri götürürler.

Onlara bir anlamda milli yorumcu desek yeridir. Parkta, bahçede, Trende Vapurda, Dolmuşta, Otobüste, sürekli ve biteviye, eleştirir, düzeni eleştirir, hükümeti eleştirir, ekmeği, sütü, kapıcıyı, yöneticiyi, memuru, amiri, polisi, jandarmayı eleştirir de eleştirir ama sonunda eleştirdiklerinin yerine ne konması gerektiği sorulduğunda, işte orada durur, sanırım hava güzel ve masmavi gökyüzüne bakarak ve yanındakilere işaret ederek havada bu gün bir başka güzel muhterem diyerek konuyu değiştirmiş, bir başka eleştiri konusunu açmıştır bile.
Meteoroloji.

Mizaç olarak güneşin doğuşu kadar batışına muhalifdir. Neden bir gün olsun yer değiştirmediklerinden dahi dem vuracak kadar ileri yurumcudur. Kar’ı sever yağışı ona hüzünlü bir keyif ve yaşama sevinci vermesine rağmen, elleri üşür diye avuçlamaktan imtina eder ve bazende ellerini yukarı kaldırıp, bunun ne gereği vardı şimdi zamanımıydı diyecek kadar da Tanrı’ya sitemkârdır.

Olaylar, olası tehlikeler, meydana gelecek toplumsal polisiye vakalar karşısında yiğitlik ve cesaret gösterilerini diliyle pekiştirir ama gölgesinden bile irkilecek kadar aslında ödlek ve korkaktır. Bu yüzden Silivri Guantanamosunun yerini bile bilmez, orada yapılan duruşmaları bir kez dahi olsun izlemeye dahi gitmemiştir. Şimdi 8 Nisan geliyor insanlar Silivri duvarlarını yıkmak için akın akın Anadolu’nun her yanından gelecekler, milli yorumcu varsaydığımız yurtseverimiz, milliyetperverimiz “Kuruca kuruca kurban olayım akçe kesemi elleme” ekmeğin tüm olanını elleme, yarım olanınıda bölme diyecek kadar kadirşinas hatırşinas misafirperverdir.

Kendileri şık giyindiklerinden ve kendisini pahalı urbaların içinde görmekten pek keyif alır ama onu bile beceremez her zaman milli RÜKÜŞ’TÜR. Havalı ve pahalı kıyafetlerin içinde bir pisliğe benzemez. Kendini yürüyen kütüphane sanır, 3 kelime verilse birbirine ulamayı beceremez. Diliyle, havası ile, yaptığı, yaptırdığı jölesi, briyantini ile yüzüne bakılmaz kokuşmuş bir çöplüktür yüzüne bile tükürülmez.


Bize, bizlere yattığı yerden vaaz edecek, Atatürk ilke ve devrimlerinden söz edecek, geçen gün bir yazımda ifade ettiğim Gardırop Atatürkçüleri değil Gençliğe hitabede, Bursa nutkundaki içeriği hatmetmiş yeri ve zamanı geldiğinde hayata geçirecek Atatürkçüler lazım.
04.04.2013
Mustafa Akten


__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
16 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.