Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.04.13, 13:54   #5
Ripa
Üye

Ripa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1
Ettiği Teşekkür: 9
Aldığı Teşekkür: 127
Rep Derecesi : Ripa Karimasını arttırmak için doğru yerdeRipa Karimasını arttırmak için doğru yerdeRipa Karimasını arttırmak için doğru yerdeRipa Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: 23 Nisan'daki Bu Uygulama Tarih Oldu

Uzun yillar yurt disinda kaldim. Her 23 Nisan geldiginde gohsumu gere gere dunyada tek ulkeyiz derdim cocuklar icin bayrami olan. Dunya tarihine baktigimizda ezilenlerin ilk siralarinda cocuklar ve kadinlar gelir. Demin bir haber okudum Bursa da tarihi surlarda orta okul ogrencileri esrar partileri duzenliyorlarmis cok uzuldum cook. Butun yil boyunca ogrenciler 19 Mayis icin hazirlanir bir mesguliyetleri olurdu simdi o da kalkti. Her yil gectikce 19 Mayis'in 23 Nisan'in onemi biraz daha kaybolacak. Bir gun gelecek ki bu tarihleri bilenlerin azalacak. Soyle bir ornek vereyim benim uc cocugum var yurt disinda dogup buyuduler aksanli olarak Turkce konusuyorlar. Elimden geldigi kadar dini bilgileri ogretmeye calistim. Eger yurt disindan evlenirlerse onlarin cocuklari hic Turkce bilmeyecek veya bir-iki kelime bilecek. Diyecekler ki dedemiz Turk. Onlarin da cocuklar orda evlendiginde onlar da dedemiz Turkmus diyecekler. Ucuncu nesil geldiginde ne Turklukleri kalacak ne de muslumanliklari. Bu olayi topluma vurdugumuzda uc nesilde olmaz ama 6-7 nesil sonra 23 Nisanlar 19 Mayislar unutulacak. Bunlar benim dusuncelerim tabi. Hepimize hayirli gelecekler.