Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.04.13, 23:57   #22
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1428
Ettiği Teşekkür: 29582
Aldığı Teşekkür: 32316
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: TC kimliği taşımaktan gurur duyuyorum.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Damon Mesajı göster
Yaf kültürleriyle her istediklerini yapıyorlardı, ağızlarını mı tıkadık, kitap yazdılar da biz mi yaktık ...

Halam anlattı, 50 ile 70 li yıllar arasında sapıtmış bunlar. Evimizin duvarına Kürtçe yazı yazıp kaçarlardı, ellerinde büyüdü sayılan bir Kürt kızına sormuşlar ne demek diye, söylemem demiş, neden böyle davranıyorsun bize karşı demiş halamlar, söylenmiş epey bir. Yani demiş halamlar bir kavga ya da çatışma çıksa bize karşı mı olursun diye, elime silah geçse ilk sizi öldürürüm demiş. Babannem ve dedemin ekmeğini yemiş birisi diyor bu lafları.

Yani demem o ki; şarkı söyledikleri için veya ulu orta bir yerlerde Kürtçe konuştular diye öyle davranılmamıştır. Bence mevzu eskilere dayanıyor, öyle 50 - 60 yıl içerisinde oluşacak bir sorun değil bu. Düşün bin yıla yakın beraber yaşamışız, niye son yüzyılda sorunlar başlamış ? Bunu irdelemek lazım.
Kimbilir o kızın benliğinde nasıl bir anı vardır da o nefret oluşabilmiştir.. Bilemeyiz..

Ayrıca..

Bu olayların yani ayrışmanın başlangıcı 1960-70 yıllarında başlar yanılıyorsun..

Deniz gezmiş gibi öncü 68 kuşağının en büyük amacı neydi? Türk ve Kürt halklarının kardeşliğiydi çünkü onlar içlerinde bulundukları durumun vahametini ve gelecekte neler yaşanabileceğini çok iyi görüyorlardı.

1980 lerin başına gelindiğinde darbe olduğunda düğmeye zaten basılmıştı..

Büyük bir kışkırtma içindeydi o zaman doğu,.. darbeler sırasında en çok kürtler zarar gördü, Bugün diyarbakır cezaevi müzelik olmuşsa bununda bir sebebi var.. Cumartesi annelerinin olmasının bir sebebi var.. Jitem koluyla yapılan köy baskınlarınında bir sebebi var..

Bunlar basına yansımayan kısımlardır.. Basına yansıyan kısmına bakınca ordada en büyük nefret aşılanmaya başlanmış kürt vatandaşlarımız için.. Bir örnek vermek istiyorum.. Mesela Ahmet kaya, kendisi yanılmıyorsam bir müzik ödülü gecesinde çoğunluğu burjuva kesimden oluşan sanatçıların ödül töreninde, ödülünü alırken konuşmasında sonraki albümünde bir iki parçasının kürtçe okuyacağını söylemesi üzerine ortalık bir anda karışmıştı.. Bunun basına yansıması bile çok adice bir biçimde olmuştur.. Bunun kürtler arasında nasıl bir nefret doğurduğunu tahmin edebilirsiniz..

Bu küçük bir örnekti..

Bu ve buna benzer bir çok örnek verilebilir.. Yani o zamanlar kürt asıllı olan vatandaşlarımıza tıpkı zenci muamelesi yapılmıştır.. Hepside planlıdır tabi Milliyetçi faşistlerin idaresindedir, tepesinde Gladyo olmak üzere..

Şimdi ektikleri nefret tohumlarının meyvelerini kimler alıyor görüyorsunuz..
Biz ise sadece seyrediyoruz..

Buna zamanında müdahale edebilseydik, ekilen nefret tohumlarını koparıp, kardeşliğimizi pekiştirebilseydik inanın şimdiki yaşadığımız kaosu yaşamıyor olacaktık..

Gerçi sistem bu seferde irtica güdümlü kartlarına yönelecekti ama olsun.. en azından bir konuda rahat oluyor olurduk.. Askere giden gençlerimiz ölmezdi. Dağa kandırılıp çıkarılan gencecik yaşta ölenlerde olmazdı.. Hepsi bu ülke için en iyisini yapmaya çalışıyor olurdu.

Bilmiyorum bu saatten sonra eskisi gibi olabilirmiyiz? hiç ümidim yok. Ben bölünme senaryosunu kafamda noktayı koydum.. Bölünen zaten bölünmüş..Geri döndürülemez..

Ben Türk kimliğinin yok edilmesi derdindeyim şimdi.. Durur mu sanıyorsunuz bu azmanlar?
SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti