Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.04.13, 02:13   #31
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 986
Ettiği Teşekkür: 46010
Aldığı Teşekkür: 39580
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: TC kimliği taşımaktan gurur duyuyorum.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
@Aristo

Mesajını tamamen okudum.. Bu zeminin oluşturulması için bugüne kadar yaratılan süreçleri çok iyi gözlemlemişsin.

Net bir tavır koyamadığımdan yakınmışsın ne yazık ki bende bunu çok düşünüyorum.. bir mesajımda şüphecilik iyi birşeydir demiştim ama bilirsin ki bunu hastalık haline getirirsen kendi bildiklerinden de şüphe edersin daha realistini aramaya koyulursun.. bende bu durumu yaşıyorum. belkide gerçeği ulaşmanın en iyi yolu budur ha ne dersin?

Türkiyenin tarihine bakarsak bu zamana kadar siyasete mal olunmuş ve malzeme olarak kullanılan her meselenin artık çözülmesi gerektiğine inananlardanım ama bu doğru ellerce yapılmalı..

Maalesef bunu çoğu kişi göremiyor Bu iktidarın yaptıkları bu yüzden doğru gibi algılanıyor çünkü millette bıkmış bunların yaptıklarına baktıkça doğru yapıyorlar diyorlar ama arkası var..

Dediler türbanı kaldırıyoruz, millet tamam dedi bende tamam dedim ama arkasına bakıyorum önü alınamayacak yerlerde türban girmiş.. Dediler kıyafet zorunluluğu kalkıyor tamam dedim eyvallah güzel uygulama ama arkasına bakıyorum kara çarşafla okula gelen kız öğrenci tipi... Azınlıklara kültürel bilgilerini yayınlayacak kanal ve dersler açıldı tamam oda iyi ama arkasına baktığımda buda özerkliğe kadar gitmiş...

Bunun gibi bir sürü şey sıralayabilirim.. Doğrunun arkasına kendi menfaatlerini içerecek, onlara doğru gelen şeyleri ama bizim zararımıza gelen şeyleri koyuyorlar..

Bakınız daha bugün T.C tartışmaları dönüyor ortalıkta adamlar her zamanki gibi ortaya koydular tepkiyi ölçtüler sonra yine geri çektiler..

Kurbağayı suyun içinde güzel ısıtıyorlar...

Ayrıca dikkatinizi çekerim artık son perdelerdeyiz..Gladyo denilen yapılanma artık son kozlarını oynuyor hemde bitirecek kozlarını.. bu raunddan başka bir raund yok bu millet için..

En iyi reçetenin ne olduğunu bilmiyorum ama nerden başlayacağını biliyorum hangi kelimeden başlayacağını biliyorum.. oda empati yapabilmektir..
Biz türküz. Ha bu BOP süreci devreye konmadan önce türk olmak benim için fazla bir şey ifade etmezdi. Ama şimdi inadına ediyor.

Aslında bazı sosyalistlerin naifliğinden söz ederken kastım yerini bulmuş biraz.

Ben kürt kökenli bir vatandaşa karşı olmam.

Ama siyaseti anladım anlayalı, en azından türklük adına yapılan şaklabanlıklara ve türk devletinin emperyalizmle işbirliğine karşı çıktım. Elbette PKK ve BDP yapıyorsa ona da karşı çıkacağım. Kim emperyalistlerle işbirliği yapıyorsa, ona karşı çıkmak insanlık adına boynumuzun borcudur.

Benim için tek bir kriter var.

Emperyalizme karşı mı yoksa emperyalizmle işbirlikçi mi?!

Tek kriter budur. Babam onlarla işbirliği yapsa ona da karşı çıkarım.

İşte Barzani, Talabani örneği: ''Kürtlerin hakları, özgürlük, demokrasi'' falan dediler. 2 milyona yakın masum arabı sinek gibi Amerikalılara katlettirdiler. Neticede de tüm Kuzey Irak' ın zenginlikleri ABD' nin eline geçti. Bunlar mı ezilen ulus? Bunlar mı özgürlük mücadelecileri?

Bunların da PKK ve BDP' den tek bir farkları yoktur. Hepsi BOP projesinin has uşakları.