Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.04.13, 09:30   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 542
Mesajlar: 2,817
Ettiği Teşekkür: 21800
Aldığı Teşekkür: 11424
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Yeni Osmanlıcı Olanlar ve Atatürk

YENİ OSMANLICI OLANLAR VE ATATÜRK

Herkesin çok yakından bildiği Osmanlı Devletinin kuruluşu 1299 yılıdır. O yıllarda, Anadolu’da meydana gelen hareketler, tüm Dünya da olan hareketler, insan hak ve hürriyetlerinin, kadın haklarının konuşulmadığı yaklaşık 720 yıl önceki ve öncesi, günümüzden bakıldığında ilkellik adına çoğunlukla Asya ve Kafkas hatta uzak Doğu ülkelerinin monarşik idareleri, mutlakıyet denilen idari tarzlar, Avrupa ve Amerika, İngiltere, Fransa gibi ülkelerin o tarihlerde bile Dünya içinde seçkinci halleri, bazı ülkelerin müstemleke olarak bu ülkelere bağlı oluşu ve daha birçok insanlık adına menfi olayların yaşandığı 720 yıl öncesinin Dünyası ve Anadolu!

Dünyanın o günkü koşullarını başlıklar halinde yazdığımız için detaylara inildiğinde her başlık için yığınla tarihi olayları yazmak gerekir ki, burada hepsini ifade etmemiz mümkün değildir.

Osmanlı 1299 yılında Anadolu’da meydana gelen kardeş Türk boyları içindeki hâkimiyet kurma savaşından galip çıkan Osmanlı Türk’lerinin egemenliği altında kurulur. Kuruluş yıllarını izleyen dönemleri ve Osmanlı Devletine bir fiil son verilinceye kadar geçen 623 yıllık zamanı, tarihçiler 5 bölüm halinde inceler ve irdelenir. Kuruluş, Kalkınma, İlerleme, Duraklama ve Çöküş!
Osmanlı idaresi, içinde bulunduğu zaman dilimlerinde belki o çağın iyi idarecileri elinde çok iyi bir idari tarz ve büyük bir devlet olarak görülebilir makul karşılanabilirdi. Ama bu zaman zaman ifadelerinin içine idareci olanların safahat dönemleri, Haremde yüzlerce kadın ile halvet olmalar, içkici ve sarhoş olarak bilinen Padişah’lar, meczup olup Taht’da oturanlar, sakalına inci dizdiren ve zorla kapatıldığı yerden yine zorla çıkarılarak Taht’a oturtulan deli İbrahim’ler o dönemin tarihe mal olmuş meşhur Şeyhülislamı Cinci Hoca’lar hep bu çöküş dönemini hazırlayanlardır. Padişah olanların analarının % 90 nın Türk ve Müslüman asıllı olmayan kadınlardan Dünyaya gelen insanlar olduğu da ayrıca bilinen gerçeklerdir.

Osmanlı ve idarecileri tarihi etaplar içinde irdelendiğinde, belki çok azı, gördüğü eğitimden dolayı iyi bir devlet adamı, Türk olmaya yaraşır uygulamaları ile bilinir. Bunların tümüne günümüzde yeni Osmanlıcı olarak bilinen gürüh atalarımız ceddimiz diye sahip çıkar idarelerini ve kendilerini öve öve bitiremezler. Utanmazlar, bir de Atatürk gibi Türk milletine Ata olmuş tarihi şahsiyete olmaz türlü hakaretleri yaparlar.
Yapılan hakaretler içinde Atatürk'ün ne piç oluşu kalır, ne ayyaşlığı kalır, ne genelev açmadığı kalır, ne Müslüman olmadığı kalır, ne içki fabrikaları açmadığı kalır, ne mason oluşu kalır bütün bunları hakaret ve aşağılama adına yapıyorlar ve yapmaya devam ediyorlar.

Bilgisiz fikir olmaz bilgi sahibi olmak için okumak, okuduğunu anlama ve bilgi dağarcığına nakşetmek gerekir. Şimdi geriye dönüp bir bakalım acaba Atatürk'e hakaret olsun diye atfedilenler Osmanlıda varmıydı? Yokmuydu?

Mason locaları Atatürk emri ile 1935 yılında yani ölümünden 3 yıl önce kapatılmıştır.

1888 de wikipedia kaynaklarına göre; Osmanlı da sadece İstanbul'da şehrin muhtelif yerlerinde 31 Birahane ve ünlü Bomonti Bira fabrikası da dahil olmak üzere 4 içki fabrikası çalışıyordu.

Keza Osmanlı ve yıl 1915! İlk Genelev açılıyor.
( Kaynak Wikipedia=Mustafa Galip Fahişeler hayatı reddiatı ahlakıye.)

Atatürk için dinsizdi diyen yeni Osmanlıcı olanlar önce Cumhuriyet tarihini iyi okumalı din ve İslamiyet adına Atatürk söylemlerini iyi anlamalı ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığının Atatürk emri ile 1936 yılında kurdurulduğu unutulmamalıdır.

Biraz izan, biraz akıl, biraz vicdan, Atatürk gibi bir şahsiyete ve onun bırakıtlarına gözü kapalı hakaret edenleri, yargıya havale etmeyeceğim çünkü; Atatürk'ü koruma kanunu diye bir kanun vardı bu gün yok. Ancak hakaretçileri Türk milletine ve onun vicdanına havale edebilirim.

12.04.2013
Mustafa Akten
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti