Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.04.13, 01:29   #16
Cenk
Üye

Cenk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 9
Ettiği Teşekkür: 179
Aldığı Teşekkür: 584
Rep Derecesi : Cenk muhteşem bir gelişmedeCenk muhteşem bir gelişmedeCenk muhteşem bir gelişmedeCenk muhteşem bir gelişmedeCenk muhteşem bir gelişmedeCenk muhteşem bir gelişmedeCenk muhteşem bir gelişmedeCenk muhteşem bir gelişmedeCenk muhteşem bir gelişmedeCenk muhteşem bir gelişmedeCenk muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Mahalleye Yeni Taşınan Çocuk (Ben Cenk)

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster
Istanbul bulusmasinda okudugum gibi, konu acmanizi beklemistim.

Hosgeldin mesajinda, hemen su ismin konusunu acip tavsiyede bulunacaktim´ki, Real erken davranmis.

1930´dan beri ismin degistirilmis olmasinla beraber, Eski Roma Imparatorlugun varisleri ünvanida tarihe karismis oldu.

Yeniden bunun hatirlatilmasi, iyi gözükmetdi görüsümce.

Fazla uzatmayayim, Hosgeldin Cenk.

He yaa caylari bu aksam kim yapiyor?.
Öncelikle hoşbuldum, fakat rumuz hakkında da iki kelam etmek isterim açıkçası

Şehir, Konstantin tarafından kurulup dünyanın en güzel şehri haline getirilmiş, bu tarihi gerçek yadsınamaz, hakkı teslim edilmeli 1453'e kadar "Konstantinopoli (Konstantin'in Şehri)" olarak geçen isim, fetihten sonra "Konstantiniye"ye dönüştürülmüş ve 1900'lerin başlarına kadar en yaygın olarak kullanılan isim bu olmuştur. Şahsen benim de en fazla sevdiğim isim budur, zira şehrin ruhunu en güzel bence bu isim temsil eder.

"İstanbul diyelim, en azından Türkçe" diye düşünebiliriz, fakat biraz yanlış yapmış oluruz kanımca, zira "İstanbul" kelimesi de, şehir hala Doğu Roma İmparatorluğu egemenliğindeyken taşralarda ikamet eden rum halkının, şehrin merkezine istinaden kullandığı "Stim Pouli" kalıbından türemiştir ve Yunanca kökenlidir. Yunanca olmasıyla da problemim yok elbet, insanları milliyetlerini ayırmadan severim.

Herkesin seçimi farklı tabii, İstanbul'a da itirazım yok, ama ben orijinal ismini tercih ederdim şahsen
Cenk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
14 Üyemiz Cenk'in Mesajına Teşekkür Etti.